Yurtta sigara içen kızlara dayak iddiası

Adana'da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı 'Sevgi Evleri Yetiştirme Yurdu'nda kalan E.M.M. ile Ç.B., bahçede sigara içerken kendilerini yakalayan müdür tarafından süpürge sapı ile dövüldüklerini ileri sürdü

30 Mart 2015, Pazartesi 17:02
A A

İddiaya göre 20 Mart’ta E.M.M. ile arkadaşı Ç.B., yurdun bahçesinde sigara içti. Kızları sigara içerken yakalayan yurt müdürü Haydar T., ellerindeki sigarayı attırdıktan sonra E.M.M. ile Ç.B.’yi süpürge sapı ile dövdü. E.M.M. kendi el yazısı ile Adana Valisi Mustafa Büyük’e mektup yazdı. Vücutlarında oluşan morlukları da cep telefonları ile çekip dilekçeye ekledi.

'KORKUDAN ANLATAMIYORUZ'

Valiliğe yazdığı dilekçede korkularından sorunları kimseye anlatamadıklarını belirten E.M.M., şunları kaydetti:

"Arka bahçede sigara içerken, kurumda kalan arkadaşım Ç.B. ile sohbet ediyorduk. Kurum müdürümüz Haydar T. yanımıza gelerek ’sigarayı söndür’ dedi ve Ç.B.’ye tekme atıp ardından bana döndü ve sağ ayağıma üç defa aynı yere tekme attı ve bağırdı. Sonra yerdeki süpürge sapını alarak arkadaşım Ç.B.’nin beline vurdu. Sırf bu yüzden evimiz gibi benimsemiyoruz burayı. Kurum müdürümüzün bize sergilediği bu davranışları hak etmiyoruz. Bu sadece bana yapılan bir davranış değil, benzer olaylar yaşayan diğer arkadaşlarım korktukları için kimseye bir şey diyemiyor. Biz bu konudan çok rahatsızız."

MÜFETTİŞLER İNCELİYOR

İddialar üzerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün görevlendirdiği 2 müfettiş inceleme başlattı. Adana Valisi Mustafa Büyük, müfettişlerin incelemesinin sonucuna göre işlem yapılacağını bildirdi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;