Yurttan kaçtı, tecavüze uğradı

İzmir Çiğli'de yurttan kaçarak bir ailenin yanına sığınan 16 yaşındaki kızın başına gelmeyen kalmadı

Yurttan kaçtı, tecavüze uğradı

İzmir’in Çiğli ilçesinde kaldığı devlet yurdundan kaçarak bir eve vine sığınan 16 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği ileri sürülen kişi ve para karşılığı bu kız çocuğuyla birlikte olduğu iddia edilen kişi hakkında 15’er yıl hapis istemiyle dava açıldı.

E.M, anne ve babası 2002 yılında boşanınca, küçük kardeşiyle birlikte bir yurda yerleştirildi.

Geçen Kurban Bayramı’nda kaldığı yurttan kimseden izin almadan ayrılan E.M, K. ailesine sığındı.

Burada bir süre yaşayan E.M, cumhuriyet savcılığınca hazırlanan iddianamede başından geçenleri şöyle anlattı.

'EŞİ BENİ ÇOK KISKANIYORDU'

"Önceleri M.K. işe giderken benim yattığım odanın kapısını açıyor, gece de kapatıyordu. Gündüzleri evde eşi olduğu için bir yere gitmiyordum. Eşi beni çok kıskanıyordu. M.K’nın eşi bir gün babasını evine gitti. M.K, o gün işten erken döndü. Evin dış kapısını da kapatıp soyunmamı istedi. Ben istemediğimi söyledim. Buna rağmen yatak odasına götürüp zorla üzerimdeki kıyafetleri çıkarttı. Birlikte olduğumuzu kimseye anlatmamam için de tehdit etti.".

E.M, daha sonra M.K’nın kapının önünde konuştuğu T.Ö’den 40 lira aldığını, T.Ö’nün de kendisiyle cinsel ilişkiye girdiğini kaydetti.

İNŞAATTA ÇIPLAK FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİBir başka gün M.K’nın kendisiyle bir inşaatta birlikte olduğunu, cep telefonuyla çıplak fotoğraflarını çektiğini, eşinin bunları görünce çok kızdığını aktaran E.M, kendisiyle zorla birlikte olduğunu ileri sürdüğü iki kişiden şikayetçi oldu.

M.K, E.M’nin hiçbir zaman evinde kalmadığını, iftira attığını iddia etti. T.Ö. ise M.K’nın iddialarını tersi yönünde ifade verdi.

15’ER YIL HAPİS İSTENDİ

Olayı soruşturan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, tutuklu sanıklar 28 yaşındaki M.K. ve 35 yaşındaki T.Ö. hakkında "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan 15’er yıl hapis cezası istemiyle dava açtı.

İddianamede, zanlıların genç kıza zorla sahip oldukları belirtilerek, Adli Tıp Biyoloji İhtisas Dairesinden gelen raporda da genç kızın üzerinden ve zanlı M.K’dan alınan sperm örneklerinin uyduğu vurgulandı.

2