Yusuf Şimşek ve Uğur yolcu

Beşiktaş teknik direktörü Mustafa Denizli, daha önce iç transferde sözleşmeleri uzatılan Yusuf Şimşek ve Uğur İnceman'ın gönderilmesini istedi

Yusuf Şimşek ve Uğur yolcu

Siyah-beyazlı yönetim Rüştü, İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman, Yusuf Şimşek ve Uğur İnceman ile yaklaşık iki ay önce anlaşmaya varmış ve Nevzat Demir Tesisleri'nde bu futbolcular için imza töreni gerçekleştirilmişti.

Yönetim daha sonra Hakan Arkın ile de anlaşırken, Serdar Özkan kendisine sunulan şartları kabul etmemiş ve Galatasaray'a transfer olmuştu.

Beşiktaş yönetimi bu anlaşmaları imzalarken teknik direktör Mustafa Denizli'nin bilgisini almış ve tecrübeli teknik adamın verdiği raporlar doğrultusunda bu altı oyuncuya önümüzdeki sezon da siyahbeyazlı formayı emanet etme kararı vermişti.

Ancak Mustafa Denizli'nin geçtiğimiz hafta yönetim kurulu üyelerine Yusuf Şimşek ve Uğur İnceman'ın önümüzdeki sezon takımda yer almamalarının sorun olmayacağını açıklaması ve bu futbolcuları satılabileceğini belirttiği öğrenildi.

Bu iki oyuncu ile yapılan 1'er yıllık yeni mukavelelere rağmen kendilerine teklif gelmeleri halinde Yusuf ve Uğur'un takımdan gönderilebileceği kaydedildi.

Siyah-beyazlı yönetimin bu iki futbolcu için teklif beklediği ifade edilirken, Yusuf ve Uğur'un başka takımlara takas yolu ile gönderilebilecekleri öğrenildi.

ÖVÜNÇ ÖZDEM/İSTANBUL (DHA)