Yüz estetiğinde devrim: 3D dolgular

Gün geçmiyor ki estetikte yeni bir şey bulunmasın! Her yeni kongrede, her yeni tanıtımda yeni bir üstün teknolojiye sahip dolgu maddeleri, cihazlar, estetik ameliyatlar gündeme geliyor. Bunlar biri de 3 boyutlu dolgular...

03 Şubat 2015, Salı 15:21
A A

Yeni teknoloji olan 3 boyutlu dolgular hakkında Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Eser Aydoğdu bilgi verdi:

Yeni nesil “3D hyalüronik asitli dolgular” yüz estetiğinde devrim niteliği taşımaktadır. 3 boyutlu hyalüronik asit dolguların en önemli 3 özelliği; az hacimli ürün ile yeterince doku gelişimini sağlaması, hacim bozulmasına karşı direnç gelişimi ve uzun ömürlü olmasıdır. E-BRİD teknolojisi, eşsiz bir çapraz bağlama yöntemidir. Hyalüronik asit partikülleri içindeki ve arasındaki kovalent bağların oluşumunu teşvik eder.

Yeniden form kazandırmadaki elastikiyet, dirençlilik kapasitesi yüksektir. Çapraz bağlar üzerinde bütünlüğü, sabitliği sağlama özelliği, uygun yumuşaklıkla şekil verebilme kolaylığı, yeniden yapılanmayı tamamlama özelliği ile farklı bir teknolojiye sahiptir. E-BRİD teknolojisi ile 3D dolgu ürünlerinde yüzde 90 çapraz bağlı ve yüzde 10 çapraz bağsız hyalüronik asit mevcuttur. Böylelikle çapraz bağlı hyalüronik asit ile dokuda istenen dolgu etkisi sağlanırken yüzde 10 çapraz bağsız üründe cildin nemini sağlar.
 
Peki bu kadar komplike özelliklerin faydası ne? Kişi açısından artısı ne? Bu konuda Dr. Aydoğdu “Hem yüz bölgesinde dolgunluk sağlarken ödem ve aşırı şişme gözükmez. 3 boyut etkisi ile daha yüz kolay şekillenir. Dolguya istediğimiz şekli vermemiz kolaylaşır ve dolgunun yüzde kalma süresi uzar. Ciltte belirgin parlaklık gözlenir” dedi.

3D dolgu maddeleri” en çok hangi bölgelerde tercih edilir?

– Dudak dolgunlaştırma

– Nazolabial çizgiler (burundan dudak yan taraflarına uzanan çizgiler)

– Dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler (marionette çizgiler)

– Dudak üstündeki mimik çizgiler (perioral çizgiler)

– Elmacık kemiği

– Şakak bölgesi

– Yanak bölgesi

– El üstü

– Çene dolgusu

Dr. Eser Aydoğdu’ya göre; 3D dolgu (E-Bridge) teknolojisine sahip hyalüronik asit partikülleri içindeki ve arasındaki kovalent bağların oluşumunu teşvik ederek küçük hacimlerde geniş alanları doldurmayı sağlar. Uzun ömürlü olduğundan kullanıcı ve hasta memnuniyetinin yüksek olmasını sağlar.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;