Yüzleri 'Gül'dürdü

Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün yurt çapında başlattığı 'Türkiye Okuyor' kampanyası kapsamında 6 ildeki okullarda teknoloji sınıfları açması öğrencileri sevindirdi

24 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

BÜYÜK EĞİTİM PROJESİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül, ülke genelinde ‘Türkiye Okuyor’ adıyla büyük bir eğitim projesi başlatmıştı. Hayrünnisa Gül amacını “Ülkemizde teknolojinin eğitim imkanlarından yararlanmayan bir okulumuz kalmamalı” diye açıklamıştı. Hayrünnisa Gül projenin en önemli çalışmalarından birini 21 Ekim’de 6 ildeki 22 bilişim teknolojileri sınıfının Van’da toplu açılışını yaparak gerçekleştirmişti. Proje kapsamında Van Muradiye’deki Atatürk İlköğretim Okulu’na da bilgisayar ve akılı tahta gönderilmişti.

HEMEN ARAYIP BİLGİ ALDI

Doğan Haber Ajansı’ndan gelen ve önceki gün gazetemizde yayınlanan “Kampanyaya destek için şirketlerin gönderdiği bilgisayarlar ikinci el, akıllı tahtalar bozuk çıktı” şeklindeki haber dün Van Valiliği tarafından tekzip edildi. Valiliğin açıklamasında bilgisayarların yeni olduğu, akıllı tahtaların da tam kurulamadığı için çalışmadığı bildirildi. Alınan bilgiye göre haber üzerine Hayrünnisa Gül’ün çok üzüldüğü, hemen valilikle temasa geçip bilgi aldığı öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;