Zahid Bey'e de RTÜK lazımmış!

RTÜK eski Başkanı Zahid Akman, RTÜK toplantısında iki üyenin üstüne yürüdüğü ortaya çıktı

Zahid Bey'e de RTÜK lazımmış!

ÜZERİNE YÜRÜMÜŞ
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) eski Başkanı Zahid Akman’ın ismi Almanya’daki Deniz Feneri e.v. yolsuzluğuna karışmıştı. Zahid Akman bunun üzerine RTÜK Başkanlığı’ndan ayrılmak zorunda kalmıştı.

Ancak kurul üyeliğinden istifa etmeyen Zahid Akman’ın RTÜK’ün 2 Ekim’deki toplantısında diğer üyeler Hülya Alp ve Mehmet Dadak’ın üzerine yürüdüğü ortaya çıktı.

'SÖZÜMÜ KESME'

Bir yasa taslağı üzerinde çalıştıkları toplantıda söz hakkı istediğini söyleyen Hülya Alp, “Zahid Akman ‘Sözümü kesme’ diye bağırdı. Ağzıma almak istemediğim sözleri, hakaretleri sıraladı” dedi.

‘VÜCUDUMLA İTTİM’
Hülya Alp şöyle devam etti: “Mehmet Dadak araya girip uyardı. Bunun üzerine Zahid Akman ceketini çıkardı. Baktım üzerime geliyor hemen kolumu göğsüme siper ettim. Omuzunla omuzuma temas ettiğinde de vücudumla ittim” dedi.

ARINÇ'A RİCA
Hülya Alp’in bunun üzerine RTÜK’ten sorumlu olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı arayıp olanları anlattığı ve “Bir an önce çözüm bulun” ricasında bulunduğu bildirildi.

Bülent Arınç’ın “Çok üzüldüm” dediğini söyleyen Hülya Alp, “Yaşadıklarımdan utanç ve üzüntü duyuyorum. Zahid Akman bir özür bile dilemedi” diye konuştu.

Behzat MİSER

2