Zengin 'dilenci' operasyonu!

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde dilencilik yapan bir kişinin üzerinde yapılan aramada, 470 TL nakit para ile bir bankadan şahsı adına açılmış 7 bin 3 liralık vadeli hesap cüzdanı çıktı.

29 Mart 2011, Salı 17:57
A A

Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri dilencilere göz açtırmıyor.

Halkın duygularını istismar ederek onlardan para alan dilencilerle mücadele eden Büyükşehir Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri yaptıkları sıkı ve düzenli çalışmaları cami önleri ile vatandaşların kalabalık oldukları mekanlarda sürdürüyor.

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi önünde 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 33. maddesine muhalefet ederek dilencilik yapan Cevdet B’nin (69) üzerinde yapılan aramada, 470 TL nakit para ile bir bankadan şahsı adına açılmış 7 bin 3 liralık vadeli hesap cüzdanı çıktı.

Cevdet B.’nin üzerinden çıkan paraya zabıta ekipleri tarafından el konularak 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 33.maddesine göre mülkiyetin kamuya geçirilmesi hususunda gerekli işlem başlatıldığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, yaptığı açıklamada, halkın duygularını istismar ederek haksız kazanç sağlayan bu kişilerin özellikle cuma günleri cami ve hastane önlerini kendilerine mekan olarak seçtiklerine dikkati çekti.

Yalım, "Mobil ve sivil ekiplerimizde, 5326 sayılı kabahatler kanunun 33.maddesine muhalefetten bu şahısları tespit ederek gerekli yasal işlemleri yapıyoruz. Bilindiği üzere şehrimizin günden güne büyümesi, sorumluluk alanının genişlemesi bu tür olaylar ve vaka sayısının artmasına sebebiyet vermektedir. Halkımızın da bu konuya duyarlı davranması, bu tür şahıslara para vermemesi, yaptığımız çalışmaların daha etkin ve verimli olmasını sağlayacaktır" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;