Zerre kadar akıllanmadılar

PKK'lıları İstanbul'da karşılamak için miting başvurusu yapan DTP, “Kararlılık ve coşkumuzdan zerre kadar taviz vermeyeceğiz” açıklaması yaptı

Zerre kadar akıllanmadılar

‘HER ŞEY HAZIRDI’

DTP öncülüğünde oluşturulan Barış ve Demokratik Çözüm Platformu, DTP İstanbul İl Başkanlığı’nda dün basın toplantısı düzenledi. Grup adına konuşan Volkan Akyıldırım, “Avrupa’dan gelecek üçüncü barış grubunu coşkulu bir şekilde karşılamak üzere her türlü hazırlığımızı yapmıştık. Ancak hükümetin geri adım atması üzerine grubun gelişi ertelendi. Ne zaman hareket ederlerse biz de kararlılık ve coşkumuzdan zerre kadar taviz vermeden onları karşılarız” dedi.

İZİN İÇİN BAŞVURDULAR

DTP İstanbul İl Eş Başkanı Çiğdem Uçar da Avrupa’dan gelecek PKK’lılarla ilgili karşılama ve şölen yapma kararlarından vazgeçmediklerini açıkladı. Çiğdem Uçar şunları söyledi: “Atatürk Havalimanı’nda trafiği aksatmayacak makul bir sayıyla karşılama gerçekleştireceğiz. Ardından da Zeytinburnu Kazlıçeşme’de şölen yapacağız. Kazlıçeşme’deki şölen için valiliğe miting başvurusu yapıyoruz. Dönüş tarihleri belli olmadığı için açık başvuru olacak.”

DHA