Zico 'komşudan' şikayetçi

Olympiakos'un eski teknik direktörü Zico, Yunanistan'da kaldığı süre içinde büyük tehlikeler yaşadığını söyledi

Zico 'komşudan' şikayetçi

Yunan basın-yayın organları, Zico’nun internet sitesinde de yer alan açıklamalarına yer verdikleri haberlerinde, teknik direktörün "yaralayıcı" olarak nitelendirdiği Yunanistan tecrübesine değindiler.

FIFA VE UEFA'YA GİDEBİLİR


Brezilyalı teknik adamın, Olimpiyakos’daki görevi sonrasında kariyerine nokta koymayı dahi düşündüğü belirtilen haberlerde, Zico’nun Yunan sahalarındaki şiddetten şikayetçi olmak üzere FIFA ve UEFA’ya dahi başvurmayı düşündüğü vurgulandı.

"SOYUNMA ODASINA KİLİTLENDİK"

Zico’nun Olimpiyakos ile Kavala takımları arasında oynanan ve şiddet görüntülerine sahne olan karşılaşmaya da atıfta bulunduğu belirtilen haberlerde, Teknik direktörün, "Böyle bir durumla karşı karşıya kalacağımı hayal bile etmezdim. Karşılama öncesinde vandallar saha ve tribünlerdeki herşeye zarar verdiler.

Polise ve diğer taraftarlara saldırdılar. Soyunma odasına kilitlendik. Gürültüyü duyuyor daha kötüsünden korkuyorduk. Her oyuncu bir hedef teşkil ediyordu. Ben şanslıydım, bir oyuncu başından darbe aldı" ifadesine de yer verildi.

Zico’nun basın toplantısına 10 kişiden oluşan güvenlik ekibi ile gittiğini, deplasmanda oynanan karşılaşmadan sonra kafilenin şehir dışına eskordla çıktığını da söylediği belirtilen haberlerde, eski teknik direktörün, "Tüm bunları işten çıkartıldığım için söylemiyorum" dediğine de dikkat çekildi.