Ziynet Sali 13 yaş küçük sevgilisiyle nikâh masasına oturuyor

42 yaşındaki şarkıcı Ziynet Sali, eski kaleci Tolga Temiz ile nikah masasına oturmak için "Evet" dedi. Zitnet Sali sevgilisinden tam 13 yaş büyük

07 Ocak 2018, Pazar 15:57
A A

Yıllardır gönül kapısı kapalı olan ve "Artık evlenip aile kurmak istiyorum" diyen şarkıcı Ziynet Sali'nin son zamanlarda aşktan yana şansı epey açılmıştı.

'Magic' isimli İngilizce şarkısının aranjesini ve Avrupa yapımcılığını üstlenen Anthony Marshall ile bir dönem flört edip ayrılan Ziynet Sali, arayı açmadan yeni sevgili yapmıştı.

Ziynet Sali'nin, gönlünü bu kez eski kaleci Tolga Temiz'e kaptırdığı öğrenilmişti.

Üç aydır birlikte olan Ziynet Sali ile Tolga Temiz, evlilik kararı aldı. 29 yaşındaki eski futbolcu, geçen günlerde şarkıcıya evlenme teklifinde bulundu. Beklediği yanıt geldi, Ziynet Sali teklife 'Evet' dedi.

Tolga Temiz'in, Gülşen ve Demet Akalın'da da birer eşi olan 600 bin lira değerindeki pırlanta yüzükten sipariş verdiği öğrenildi.

ZİYNET SALİ KİMDİR? ESKİ HALİ ŞOKE ETMİŞTİ!

ZİYNET SALİ KİMDİR? ESKİ HALİ ŞOKE ETMİŞTİ!

29 Nisan 1975'te Kıbrıs'ta doğdu. Küçük yaşta gittiği İngiltere'de 6 yaşına kadar kalıp, 1981 yılında döndüğü Kıbrıs'ta ilk, orta ve lise tahsilini tamamladı. Çocukluğundan beri ilgi duyduğu müzik çalışmalarına ilk adımı lise tahsili sırasında KKTC Kültür Bakanlığı Türk Sanat Müziği korosunda görev alarak attı.

1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği bölümünü kazanarak İstanbul'a geldi ve 1999 yılında konservatuvardan 4.'lük derecesiyle mezun oldu. Konservatuvar yıllarında birçok müzikhol ve eğlence yerlerinde sahne aldı, bu sıralarda bir arkadaşı aracılığı ile zamanın popüler müzik yapım şirketi Dost Müzik'te çalışmalarda bulundu.

İsmini bir Yunanca şarkıdan alan BA-BA albümü müzik sektöründeki ilk denemesi oldu. Sonraki 3 yılda iyi bir Yunanca repertuara sahip oldu. Bu arada Yunancasını da geliştirdi. Bir süre sahne çalışmalarına ağırlık verdikten sonra iki dilde "Amman Kuzum" albümünü piyasaya çıkardı.

Ayrıca "Zordur Oğlum" isimli şarkısı ile "Eurodance 2007" isimli yarışma da Avrupa birincisi oldu.  Ziynet Sali 2006 yılı içinde üçüncü albümü "Mor Yıllar"ı piyasaya sürdü.

Ziynet Sali bir zamanlar 80 kiloydu...