'Zorla ters ilişki' davası

Samsun'da 2 çocuk annesi 36 yaşındaki eşi Ü.T.'yi döverek zorla ters ilişkiye girdiği gerekçesiyle ilk kez hakim karşısına çıkan 36 yaşındaki Yusuf T., suçlamaları kabul etmedi

Pazartesi, 07 Şubat 2011 - 11:22

'Zorla ters ilişki' davası

İlkadım İlçesi’nde oturan 2 çocuk annesi Ü.T. geçen yıl Şubat ayında Cumhuriyet savcısına giderek 14 yıllık eşi olan Yusuf T.’nin, kendisini döverek zorla ters ilişkiye girdiğini iddia ederek şikayetçi oldu.

Bunun üzerine resmi bir kurumda memur olan Yusuf T. hakkında 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne eşe karşı cinsel saldırı ve yaralama suçundan toplam 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Dün ilk kez hakim karşısına çıkan tutuksuz sanık Yusuf T., eşinin kendisine iftira attığını ileri sürerek, "Beni aldatması nedeniyle kendisine boşanma davası açtım.

AKRABALARI YAPMIŞTIR

Kendisini dövdüğüm veya cinsel saldırıda bulunduğum suçlamaları kesinlikle doğru değildir. Kendisinin sürekli telefonla konuşması üzerine onu sıkıştırdım. Başka birisiyle ilişkisi olduğunu bana söyledi. Ben de kendisini amcasına teslim ettim. Dövülüp yaralanmışsa, kendi akrabaları tarafından yapılmıştır" diye konuştu.

Duruşmaya katılan genç kadın ise, eşinden şikayetçi olduğunu belirterek, "14 yıldır evliyiz. 14 yıldır zaman zaman benimle ters ilişkiye girdi. Kabul etmeyince de beni dövdü. Sapıkça istekleri vardı. Son olarak geçen yıl Şubat ayında, kendisini aldattığımı düşünerek elimden telefonumu aldı.

Oysa ben kız kardeşimle konuşuyordum. Beni dövünce de önce hastaneye oradan da ağabeyimin yanına gittim. Kendisini hiç aldatmadım" dedi.

Mahkeme duruşmayı tanıkların dinlenmesi için ertelerken, çıkışta Ü.T. adliye koridorun da fenalık geçirdi. Genç kadın daha sonra yakınlarının yardımıyla evine gitti.

İsmail AKDUMAN/SAMSUN