ZTE, 5G testlerine başladığını açıkladı

ZTE, 5G testlerine başladığını açıkladı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar...

05 Ekim 2017, Perşembe 15:40
A A
Günümüzde internet bağlantısının insanlar için ne kadar önemli olduğu, herkes tarafından bilinen bir gerçek. Artık insanlar internete bağlı olmadan 1 saat bile geçirmek istemiyor.

Elbette sürekli Wi-Fi ağı bulamayacakları için, iş operatörler tarafından sunulan hücresel veri tabanlı bağlantıya kalıyor.
 

EN HIZLI HÜCRESEL AĞ SİSTEMLERİNDEN BİRİ


Ülkemizde kısa süre önce LTE tabanlı hücresel veri sistemine geçildi. 4G olarak da nitelendirebileceğimiz bu sisteme biraz gecikmeli olarak geçmiş olsa da dünyadaki en hızlı hücresel ağ sistemlerinden birisine sahip olduğumuz da bir gerçek. Biz LTE’yi yeni yeni sindirmeye başlamışken, 5G ile ilgili ilk haber Hindistan’dan geldi.
 

5G TESTLERİNE BAŞLANDI


Çin’in önemli firmalarından biri olan ZTE, 5G ile ilgili testlerine Hindistan’da başladığını açıkladı. ZTE’nin Hindistan’daki 5G testleri için ülkenin önde gelen operatörlerinden Bharti Airtel, Vodafone India ve Reliance Jio ile işbirliğine gittiği belirtiliyor.
 

"2020'DE 5G'YE GEÇMEK İSTİYORUZ"


Konu hakkında kısa bir açıklamada bulunan ZTE yetkilisi Fan Xiaobing şunları söyledi;
ZTE olarak iş ortaklarımızla birlikte Hindistan’da 5G testlerine başlamış bulunuyoruz. Hindistan bizim için çok önemli bir pazar. Ayrıca bu pazarda muazzam bir potansiyel mevcut. Bunun farkındayız. Yaptığımız işbirliği sayesinde 2020 ile birlikte 5G’ye geçmeyi istiyoruz. Hindistan’a olan yatırımlarımız hız kesmeden sürecek”
Öyle görünüyor ki ZTE, ciddi anlamda 5G için ilk adımı atmış. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;