1 Aralık Sayısal Loto sonuçları: 1171. haftada bilen büyük ikramiyeyi bilen çıkmadı

Sayısal Loto'nun 1171. hafta çekilişi dün akşam canlı yayında gerçekleşti. 1 Aralık tarihli çekilişte 2. devir yaşandı ve 2 milyon 621 bin 741 lira 3 kuruş çarşamba gününe devretti. 5 bilenler ise 4 bin 850 lira 45 kuruş kazandı. İşte Sayısal Loto'da kazandıran numaralar...

02 Aralık 2018, Pazar 09:12
A A
1 Aralık Sayısal Loto sonuçları: 1171. haftada bilen büyük ikramiyeyi bilen çıkmadı

Haftada iki kez çekilişi yapılan Sayısal Loto'da dün akşam 06-17-20-31-32-47 numaraları geldi. Bu 6 şanslı numarayı kimse bilemezken ikinci devir yaşandı ve 2 milyon 621 bin 741 lira 3 kuruş bir sonraki çekilişe kaldı.

5 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan çekilişte büyük ikramiyenin 4 milyonu geçmesi bekleniyor. 1171. haftada 5 bilen 148 kişi ise 4 bin 850 lira 45 kuruş kazandı. 

Diğer ikramiye dağılımı ise şöyle: 4 bilen 7 bin 133 kişi 75 lira 95'er kuruş, 3 bilen 136 bin 470 kişi 11 lira 15'er kuruş ikramiye kazandı.

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir...

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.