1 gün izinle 4 gün tatil: Uygun fiyatlı 10 rota

Milyonlarca çalışan her yıl tatil zamanlarını iple çekiyor. Yıllık izinlerin yanı sıra bayram ve resmi tatiller de plan yapmak için en doğru zamanlar arasında. Özellikle bazıları öyle günlere denk geliyor ki doğru şekilde değerlendirildiğinde 1 gün izin ile 4 gün tatil yapılabiliyor. Tam da bu 29 Ekim’de olduğu gibi... Hülya Çaylak/POSTA

21 Ekim 2020, Çarşamba 12:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

29 Ekim bu yıl perşembe gününe denk geliyor. Bu durumda cuma günü izin alındığında toplamda 4 günlük izin hakkı doğuyor. Böylece kısa süreli kaçamaklar yapılabiliyor. Başka bir alternatif ise 28 Ekim Çarşamba yarım gün ve 30 Ekim Cuma günü izinlerini birleştirerek 1.5 gün izin almak toplamda 5 gün tatil yapmak.

Bu durumda çarşamba günü alınan yarım günlük izinle 4-5 saatten daha fazla yol yaparak uzak yerlere de gidebilmek mümkün. Yıl bitmeden, havalar iyice soğumadan son bir kaçış ve dinlenme ya da keyifli bir gezi turu oluşturmanın tam zamanı. İş size birkaç uygun fiyatlı alternatif...

İşte uygun fiyatlı 10 rota

İşte uygun fiyatlı 10 rota

Abant gölü

Sonbaharı sonuna kadar hissetmek isteyenler için Bolu en uygun rotalardan biri. Hem Abant Gölü hem de Yedigöller’i bu sürede rahatça gezebilirsiniz. Burası için 1-2 gece konaklama yeterli olacaktır. Fiyatlara baktığımızda ise Abant otellerinde ortalama 1.000 liraya 2 kişi olarak 2 gece konaklamanız mümkün.

Sapanca

Sapanca

Kısa süreli tatillerin vazgeçilmezlerinden biri de Sapanca. Hem göl ve çevresindeki doğal güzellikleri hem de tarihi cami ve konaklarıyla keyifli birkaç gün geçirebileceğiniz Sapanca’da 2 kişi için 2 gece konaklama fiyatları 500 lira ile 2.500 lira arasında.

Ağva

Ağva

İstanbul içinde yakın rotalardan biri olan Şile Ağva da gezmeyi sevenler için kışın vazgeçilmezlerinden. Daha sakin ve huzurlu bir gezi planlayanlar yani dinlenme rotası arayanlar için en uygun seçeneklerden biri Ağva. Burada 2 gecesi 300 liradan 1.600 liraya kadar değişen fiyatlarda konaklamak mümkün.

Assos

Assos

Yine Çanakkale Assos da İstanbul’dan kısa süreli seyahatler için gidilebilecek yerlerden biri. Üstelik buraya yaz kış gidebilmek mümkün. Yazın deniz, kışın ise dinlenmek için seçilebilir. Bu kez 3 gecelik otel fiyatlarına bakıldığında ise 2 kişi için 1.000 liradan 2.500 liraya kadar yükselebiliyor.

Edremit

Edremit

Balıkesir de yine kısa günlük geziler için oldukça fazla alternatif sunan şehirlerden biri. Edremit Körfezi, Kazdağları’na yakınlığı, Ayvalık, Burhaniye gibi gezilip görülecek birçok güzelliği barındıran bu şehirde üç günlük tatil kendinizi iyi hissetmenize yetecektir. Kazdağları otellerinde 3 gece konaklama için 900 liradan 2.000 liraya farklı seçenekler bulmak mümkün.

Safranbolu

Safranbolu

Yine Karabük Safranbolu da kısa tatiller için uygun rotalardan biri. Tarihi evleriyle herkesin ilgisini çeken ilçe, özellikle yılın bu zamanlarında yapılacak kaçamaklar için çok uygun. 2 gecelik konaklama fiyatı 250 lira ile 600 lira arasında değişiyor.

Bursa

Bursa

Bursa Uludağ da kış için tercih edilebilecek yerlerden biri. Henüz kar yağışları kayak tatili için yeterli olmasa da dağ manzarası ve tarihi camiler ile hem şehir hem de Uludağ ideal tatil yerlerinden biri. 2 kişinin 3 gecelik konaklama fiyatları ise 600 lira ile 3.000 lira arasında.

Gaziantep

Gaziantep

29 Ekim tatilini gurme turu yaparak değerlendirmek isteyenler içinse Türkiye’nin lezzet başkenti olarak anılan Gaziantep tatil rotası olarak seçilebilir. Gaziantep’te ayrıca Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi de gezi için önerilen yerler arasında. Konaklama fiyatları ise yine 2 kişi ve 3 gece için 600 lira ile 1.500 lira arasında değişiyor.

Kapadokya

Kapadokya

Bu aralar en popüler rotalardan biri Kapadokya. Yazın sıcak nedeniyle pek de tercih edilmeyen bu rota, peribacalarıyla Türkiye’nin ve dünyanın en nadide doğal güzelliklerinden biri olarak kabul ediliyor. 2 kişinin 3 günlük bir tatil için konaklama fiyatlarına bakıldığında ise 1.000 lira ile 3.000 lira arasında seçenekler bulmak mümkün.

Mardin

Mardin

Gezmeyi sevenlere önerilen seyahat rotalarından biri de Mardin. Şehir, binlerce yıllık geçmişi olan Süryani kiliseleri, taş işçiliğinin müthiş örneklerini temsil eden konaklar ve medreseleriyle öne çıkıyor. Yurtdışından da çokça turist çeken şehirde 2 kişinin 3 gecelik konaklama fiyatı ise 700 lira ile 1.400 lira arasında değişiyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sarıkamış Ormanları'na gitmenin tam zamanı