1 milyon kitap el değiştiriyor

İngiltere ve İrlanda'nın tutkulu okurları, 5 Mart gecesi 1 milyon okura kitap ulaştırılmasına aracılık edecek

11 Ocak 2011, Salı 13:55
A A
1 milyon kitap el değiştiriyor

Yayıncılık örgütleri, kütüphaneler ve BBC’nin katkılarıyla düzenlenen Dünya Kitap Gecesi kampanyası, 24 Ocak tarihine kadar 20 bin kitapsever bulmayı hedefliyor.

Kampanyaya başvuruda bulunanlar arasından seçilecek 20 bin kişi kendilerine gönderilecek 48 kopya kitabı 5 Mart gecesi başka okurlara dağıtacak. 960 bin kitap bu şekilde okurla buluşurken, 40 bin kitabın dağıtımı da kampanya organizasyonunu üstlenenler tarafından yapılacak.

Yayıncılar, kütüphaneciler ve yazarlardan oluşan bir komitenin dikkatle seçtiği 25 eser böylece gönüllü okurlar aracılığıyla, İngiltere ve İrlanda’da kitaplara erişimi nispeten daha zor olan kişilere ulaştırılmış olacak.

Yayıncılık, medya ve sanat dünyasından, aralarında J.K. Rowling ve Seamus Heaney’ın da bulunduğu önemli isimlerin destek verdiği etkinliğin, "tutkulu okurlar ordusuna" kitap armağan etme mutluluğunu anımsatacağı ümit ediliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.