10 adımda fotojenik makyaj

Hepimiz fotoğraflarda güzel çıkan insanlara imrenerek bakmışızdır. Bazen güzel görünmek için ayna karşısında saatlerce vakit harcarız. Mükemmel görüntüye ulaştığımızı kabul ettiğimizde ise sıra bu anı ölümsüzleştirmeye gelir. Ama o da ne! Ayna karşısındaki haliniz ve fotoğraftaki haliniz arasında uçurum kadar fark var. Fotoğraflarda böyle durumlarla karşılaşmamak adına, fotojenik makyaja dair bilmeniz gereken bazı tüyolar var. Selfie kamerasının azizliğine uğramamak için 10 adımda fotojenik makyaj.

13 Aralık 2019, Cuma 13:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

1-Profesyonel fondötenler

Fotoğraflarda güzel çıkmanızı sağlayan en önemli nokta, doğru ışığı bulmaktır. Bunun için ışığı yansıtan ve adeta yüzünüzde bir Instagram filtresi varmış gibi görünüme kavuşmanızı sağlayan profesyonel fondötenlerden yardım almalısınız.

2-Doğru renk seçimleri

Eğer fondöteniniz ile cildiniz arasında ton farkı varsa, bu flaşlarda ve gün ışığında daha çok ortaya çıkacaktır. Bunu önlemek için doğru fondöten seçimini iyi ışık alan bir ortamda yapmalısınız. Makyaj sırasında boyun kısmınıza da fondöten uygulamayı unutmayın.

3-Sabitleyici pudra

Gözenekleri filtreleyen ve porselen gibi bir cilt görünümü elde etmenizi sağlayan sabitleyici pudralar, fotojenik çıkmanızda kilit nokta oynar. Pudra ayrıca gün boyu makyajın yüzünüzde taptaze durmasına yardımcı olacak, aniden çekilen fotoğraflarda güzel görünmenizi sağlayacaktır.

4-Güneş koruyuculara dikkat

Güneş koruma faktörlü ürünlerin içinde bulunan SPF ve HD, fotoğraflarda yüzünüzde beyaz bir tabaka varmış gibi görünmenize neden olur. Bu problemin önüne geçmek için ürün içeriklerini kontrol edin ve makyajınızdan önce ürünleri fotoğraflayarak test edin.

5-Kontür yardımı

Doğru kontür ve aydınlatıcı sayesinde yüzünüzün daha karakteristik görünmesini sağlayabilirsiniz. Elmacık kemiği kontürüyle yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz ya da çene altınıza vereceğiniz gölgeyle boyun bölgenizdeki fazlalıkları gizleyebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde doğru açıyı bulmanıza bile gerek kalmadan fotojenik çıkabilirsiniz.

6-Primer kullanın

Fondöteninizin altına uygulayacağınız primer (makyaj bazı) sayesinde makyajınızın gece boyunca aynı güzellikte kalmasını sağlayabilirsiniz. Primer sayesinde cildinizde ağır bir fondöten varmış izlenimini de ortadan kaldırmış olursunuz.

7-Renklerin gücü

Ne kadar renkli bir makyaj yapsanız da flaş altında tüm renkler soluk gözükecek, bu da sizi olduğunuzdan daha solgun ve bakımsız gösterecektir. Bu durumdan kurtulmak için rujunuzu ve allığınızı belirgin renklerde seçmeye özen gösterin.

8-Sünger ve fırça kullanın

Makyajınızın homojen bir şekilde dağılması, doğal bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle sünger ve fırça kullanımına özen göstermeniz gerekir. Kalıp gibi görünen makyaj, güzelliğinize gölge düşürecektir.

9-Tendeki parlamaların önüne geçin

Yağlı ciltler her ne kadar mat fondöten kullansa da gece sonuna doğru tenlerindeki parlamalara engel olmazlar. Ancak bunun da bir çözümü var; Blotting Paper! Ciltteki yağı almaya yardımcı olan bu kağıtlar sayesinde gece boyu parlamanın önüne geçebilirsiniz.

10-Belirgin kaşlar

Kaşlar yüze ifadeyi veren en önemli unsurlardan biridir. Fotojenik görünüm için kaş boşluklarınızı doldurun ve eğer seyrek kaşlarınız varsa kalem yardımıyla belirginleştirmeye başlayın.

posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hastalık sonrası makyaj ürünleri bakımı