10 adımda romantik bir akşam yemeğine hazırlanın

Evlilik yıl dönümünüz geldi çattı ya da takvime bir baktınız tam da ilk karşılaştığınız günü gösteriyor. 'Yıl dönümünde ne yemek yapsam', 'evlilik yıl dönümünde ne giysem' telaşesi başladı. Romantik akşam yemeği menüsünü bulduktan sonra sıra geliyor, evlililik yıl dönümü elbisesini bulmaya. Tanışma yıl dönümünde ne giyilir? Tüm bunlardan kurtulmanız için sizin için bir liste hazırladık. Sabah kalkar kalkmaz uygulamaya başlayın, yaptığınız her işe tik atın ve stressiz şekilde geceye hazırlanın.

16 Eylül 2020, Çarşamba 10:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Uyanış

Uyanış

Sabah uyandınız, bugünün baştan sona çok bakımlı bir gün olacağını kabul edin. Her zamankinden çok daha motive olmak zorundasınız. Normalde uygulamasanız bile, bugün yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici kremini uygulayın. Bir maske ile kahvaltınızı yapın. İşe gidiyorsanız, evden 10 dakika erken çıkın. Otobüsü kaçırmak ya da trafik stresinden uzak durun. 

 Hafif beslenin

Hafif beslenin

Göbüşünüzün biraz daha inik olması, bağırsaklarınızın ve midenizin daha sakin bir gün geçirmesini istiyorsanız gün boyu hafif beslenmeye özen gösterin. Her zamankinden hafif hissetmek, size kendinizi daha iyi hissettirecektir. 

 Masa düzeninizi romantikleştirin

Masa düzeninizi romantikleştirin

Masanızı alışılagelmiş görüntülerden kurtarın! Bunun için masa örtüsünü kırmızı tonlarda kullanabilirsiniz. Özel günler için sakladığınız yemek ve kadeh takımlarını örtünüzün üzerine yerleştirin. Masanızın belirli kısımlarına gül yaprakları serperek çekici bir atmosfer yaratın. Küçük süslemeler kullanarak masanızı daha renkli bir hale getirebilirsiniz. Mumları da unutmamak gerek tabii! Romantizmin rengi olan kırmızıyı, mum tercihlerinizde de kullanabilirsiniz. Mumlar ortamın loş olmasını sağlar ve gizemli bir hava yakalamış olursunuz.

 Ne giymeli?

Ne giymeli?

Vücut hatlarınızı mümkün olduğunca öne çıkaran bir elbise giyin. Daha önce takmadığınız takılarınızı takın. Size önerimiz, normalde evde ayakkabı giymiyorsanız bile o gün topuklu ayakkabılarınızı kesinlikle giymeniz. Makyajını hafif tercih edin, malum bol bol temasta olabilirsiniz. Çabuk dağılan bir makyaj canınızı sıkabilir. 

Müzik

Müzik

Müzik, ortamın loşluğunu tamamlamalı. Bunun için romantik ve yavaş müzikler tercih etmelisiniz. Eğer sevgilinizle beraber severek dinlediğiniz bir şarkı varsa, gecenin anlamına daha uygun olur.

 Mis koku

Mis koku

Kokulu mumlar kullanabilirsiniz. Basite kaçmak istemem, her şey daha güzel olsun diyorsanız tütsüler yakabilirsiniz. Vanilya veya çikolata kokusu romantik bir akşam yemeği için en uygun kokulardır. Bu kokular etrafınızı sararken siz de o anın keyfini doya doya çıkartın.


 Romantik bir akşamın olmazsa olmazı: Şarap!

Romantik bir akşamın olmazsa olmazı: Şarap!

Kırmızı et yemekleri ve yanında kırmızı bir şarap ideal bir seçim olacaktır. Şarap gecenize ayrı bir tat katacaktır. Alkol kullanmıyorsanız, egzotik meyvelerden hazırlanmış lezzetli bir meyve kokteyli geceye renk katacaktır.

  Yemek ve tatlı

Yemek ve tatlı

Masanızın şıklığını tamamlayan şeyler, damak zevkinize uygun olarak hazırlanmış lezzetli, özel yemekler ve tatlılar olsun. Her gün evde yaptığınız yemekler ve tatlılar değil de daha uğraş ve özen gerektiren şeyleri tercih etmelisiniz. Daha önce yapmadığınız lezzetleri deneyerek risk alın. Farklı tatlarla gecenizi daha özel kılın. Yemek tercihinizi kırmızı etten yana kullanabilirsiniz. Çünkü kırmızı et ve şarap ayrılmaz ikililerden biridir. Tatlı olarak masanızda çikolata tabağı veya çikolata sosu olsun. Eğer çikolata sosu kullanacaksınız meyve tabağı da hazırlamalısınız. Çikolata ve meyvelerin birleşimi size mutluluk verecek.

 Anılarınızı etrafınızda hissettirin!

Anılarınızı etrafınızda hissettirin!

Birlikte çekildiğiniz fotoğrafları odanızın bir köşesinde mutlaka bulundurun. Bu fotoğraflar sizi geçmişe götürerek ortama yumuşaklık katacak, o anları tekrar hatırlatıp gülümsemenizi sağlayacak.

 Tabağın kenarına iliştirilmiş küçük bir not!

Tabağın kenarına iliştirilmiş küçük bir not!

Sevgilinizin yemek tabağının kenarına, ona özel sevgi sözleri yazdığınız bir not kağıdını yerleştirebilirsiniz. Şık ve özenle hazırlanmış bir masada, kendine özel bir not gördüğünde daha da mutlu olacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Eyvah, arkadaşıma aşık oldum': Peki ne yapmalısınız?