10 bin dolarlık hamburger alıcı buldu

Dubai’de bir hamburger açık artırmayla tam olarak 10 bin dolar karşılığında alıcı buldu

 

18 Mart 2017, Cumartesi 18:24
A A
10 bin dolarlık hamburger alıcı buldu
Dubai’de ünlü bir yaşam dergisi olan Villa 88’in kurucusu Asma Al Fahim’in 10 bin dolar karşılığında hamburger satın aldı.

Dev hamburger tam yedi adet hamburger köftesinden oluşuyor ve her biri Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki emirliği temsil ediyor. Bununla birlikte yaşlandırılmış cheddar peyniri, dana eti ve pastırmadan oluşan şeritlerle safran brioche ekmekleriyle tamamlanıyor.

Hamburger, Dubai’deki Lafayette galerisinde bulunan Le Gourmet’te görevli yemek şefi Russell Impiazzi tarafından yapılmış. Restoran aynı zamanda Katar kraliyet ailesinden Sheikh Mohammed bin Abudllah Al Thani’nin de üyeliğini barındırıyor.


GELİRİ FARKINDALIK ÇALIŞMALARINDA KULLANILACAK


Al Thani yaptığı açıklamada “İki yıl önce 7 bin dolara satışını gerçekleştirdiğimiz hamburger ile dünya rekoru kırmıştık. Bu sene ise bu rekoru geçmek istiyoruz. Açık artırmada elde edilen gelirin ise meme kanseri için yaratılacak farkındalık çalışmalarında kullanılmasını planlıyoruz.” diye konuştu.


29 BİN DOLAR TOPLANDI


Açık artırma Pembe Karavan adındaki kuruluş tarafından düzenlenen kampanyayla göğüs kanserine dikkat çekmek için düzenlenmiş. Al Fahim yaptığı açıklamada Pembe Karavan’ın kaza sonucu ölen Ameera bin Karam’ı anmak ve kurduğu güzel bir amacı olan kuruluşa destek olmak için böyle bir şey yaptığını ifade etti.

Fiyatıyla dudak uçuklatan hamburger satışa çıkan dört taneden biri olmasıyla dikkat çekiyordu. Kampanya dahilinde ise tam olarak 29 bin dolar toplandı.
Sıradaki haber yükleniyor...