10 yıllık esaret Facebook sayesinde bitti

10 yıllık esaret Facebook sayesinde bitti

ABD'nin California eyaletinde 10 yıldır kayıp olan 25 yaşındaki bir kadın, kız kardeşiyle Facebook'tan iletişime geçip polise ihbarda bulunmasıyla, kaçırılma sonucu 'zorla evlendiği' kişiden kurtarıldı

22 Mayıs 2014, Perşembe 15:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İsmi açıklanmayan kadın emniyet yetkililerine, kendisini kaçıran kişiyle evlenmeye ve çocuğunu doğurmaya zorlandığını söyledi. 41 yaşındaki Isidro Garcia adlı adam ise önce gün kaçırma, tecavüz ve zorla alıkoyma şüphesiyle gözaltına alındı.

ADAM İLK BAŞTA GENÇ KADININ ANNESİYLE BİRLİKTEYMİŞ


Zanlı Garcia'nın, 2004 yılında mağdur kadının annesiyle ilişki yaşadığı ve o dönem 15 yaşında olan kurbanı ilaçla uyutarak evden kaçırdığı bildiriliyor.

Polis, Garcia'nın genç kadına 2004 yılı haziran ayında cinsel tacizde bulunmaya başladığından şüphelenildiğini ifade ediyor. İki ay sonra da şüphelinin genç kızın annesine saldırdığı, genç kıza da uyuşturucu madde verip evin garajına kapattığı belirtildi.

GENÇ KADININ BEYNİ YIKANMIŞ!


Onbaşı Anthony Bertagna gazetecilere yaptığı açıklamada genç kadının "beyninin yıkandığını" söyledi.

Polis, şüphelinin genç kadına sahte kimlik çıkardığını belirtip açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Aylar, yıllar sonra Garcia, genç kadına ailesinin kendisini aramaktan vazgeçtiğini ve ailesine geri dönmeye çalışması durumunda da ailesinin sınır dışı edileceğini söyledi."

Garcia ve genç kadının polis denetimlerinden kaçtığı ve her ikisinin de beraber gece temizlik işlerinde çalıştığı belirtildi.

2 YIL ÖNCE BEBEKLERİ OLDU


Polis yetkilileri genç kadının yıllar boyu fiziksel ve psikolojik istismara maruz kaldığını ifade etti ve "Garcia 2007 yılında genç kadını evlenmeye zorladı ve 2012 yılında bir bebekleri oldu" dedi.

Polis, "Mağdur Facebook'tan kız kardeşiyle bağlantıya geçti ve polisle irtibata geçme cesaretini buldu" diye ekledi.

Komşuları bu haberin kendilerini çok şaşırttığını, genç kadın ve Garcia'yı mutlu ve kız çocuklarına düşkün bir çift olarak tanıdıklarını söyledi. Komşular, çiftin evlerinde partiler verdiğini de ekledi.

BBC TÜRKÇE

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye’den Lübnan’a tıbbi malzeme yardımı