100 bin liraya köy satın aldı

61 yaşındaki İngiliz vatandaşı Neil Christie, İspanya 'da 45 bin euro ödeyerek bir köy satın aldı

28 Mayıs 2013, Salı 17:14
A A

Krizdeki İspanyolların zor günler geçirdiği ve terk ederek, 'hayalet köye' çevirdiği köyü ilk gördüğünde büyük bir hayranlık duyduğunu ve eşiyle tatil yaparken buraya yatırım yapmaya karar verdiğini belirten Christie, yaptığı yatırımdan son derece memnun. Köydeki bazı evlerin restorasyonuyla ilgili çalışan Neil Christie toplamda 140 bin euro kadar yatırım yaparak köyü yeniden ayağa kaldırmayı planlıyor.

EN PAHALI KÖY 385 BİN TL


Bölgede satılık olan pek çok benzer gayrimenkul olduğunu ifade eden İspanyol emlakçılar ise alıcıların genellikle yabancılar olduğunu ve İngilizlerin de yatırım yapan yabancılar arasında büyük bir paya sahip olduğunu söylüyor. Bölgede en pahalı köyün 385 bin Sterlinle El Costal köyü olduğunu, bu rakamın bile Londra’da bir daire satın almaktan daha avantajlı olduğunu kaydeden gayrimenkul danışmanları 13 yıl önce satın alınıp turistik bir komplekse çevrilen bir başka köyün ise bugünkü değerinin 1.4 milyon euro olduğunu belirtiyor.

TRT TÜRK

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.