'100 milyon dolar ödediğim için aptalım'

Rüşvet vermek suçlamasıyla hakkında açılan dava, 100 milyon dolar ödemesi karşılığında düşürülen Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, “Anlaşmak için yaptığım şey biraz aptalca" dedi

07 Ağustos 2014, Perşembe 09:52
A A
'100 milyon dolar ödediğim için aptalım'

Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, İngiliz basınına yaptığı açıklamada, nisan ayından bu yana süren davanın o veya bu şekilde sona ermesinden memnun olduğunu söyledi.

Ecclestone, "Sonuçta yargıcın aklandığımı söylemesi ve savcılığın gerçek bir iddianamesinin olmadığının ortaya çıkması güzel. Fakat anlaşmak için yaptığım şey biraz aptalca. Çünkü anlaşma, yargıçla değil savcılarla gerçekleşti. Her neyse bitti. Bu sayede dikkatimi, en iyi yaptığım şeye, Formula 1'i yönetmeye verebileceğim" ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Münih Eyalet Mahkemesi, Ecclestone'ın Almanya'daki BayernLB Bankası'nın eski yönetim kurulu başkanı Gerhard Gribkowky'ye rüşvet verdiği yönündeki iddianameyi ocak ayında kabul etmişti.

5 milyar doların üstünde bir serveti olduğu tahmin edilen 83 yaşındaki Büyük Britanyalı yönetici, Gribowski'ye, Formula 1 hisselerinin satışı sırasında yaklaşık 44 milyon dolar rüşvet vermekle suçlanıyordu.

Savcılık, Ecclestone'un kendi konumunu güçlendirmek amacıyla Formula 1'in hisselerinin istediği kişiye satılması için rüşvet verdiğini iddia etmişti.

Davanın en önemli tanığı olan ve 2 yıl önce yargılandığı davada Ecclestone'dan 44 milyon Euro aldığını kabul eden Gribkowky, 8,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Dava, Ecclestone'un 100 milyon dolar ödemesi karşılığında düşürülmüştü.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...