100 TL'lik 'dangalakça' davası

Başbakan Erdoğan, sözleri için "dangalakça" diyen MHP'li Deniz Bölükbaşı hakkında 100 bin TL'lik tazminat davası açtı

13 Ekim 2009, Salı 16:18
A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları Muammer Cemaloğlu ve Fatih Şahin tarafından hazırlanan dava dilekçesinde, MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı Bölükbaşı'nın 10 Ekim’de MHP Adana İl Başkanlığı’nca düzenlenen, ''Çözülen Ülke Türkiye'' konulu konferansta konuştuğu belirtildi.

Dilekçede, Bölükbaşı'nın, medyaya yansıyan konuşmasında, ''Sayın Başbakan diyor ki 'Ben Doğu ve Güneydoğu bölgesinden oy aldım. Orada bir ben varım, bir DTP var, bir de güvenlik güçleri var' diyor. 'MHP nerede?' diyor. 'Ben oy aldım. Bu da sorunu çözmem için sorumluluk yüklüyor' diyor. Bir başbakanın, çok özür dilerim, basın mensupları da burada, belki bir tazminat davasına sebep, ama burada dangalakça bir sözü söyleyebiliyor...'' ifadelerini kullandığı öne sürüldü.

MHP'li Bölükbaşı'nın, eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını ağır biçimde aştığı, Erdoğan'ın kişilik haklarına hukuka aykırı olarak, ağır saldırıda bulunduğu ifade edilen dilekçede, Bölükbaşı'ndan, 100 bin TL manevi tazminat talebinde bulunuldu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.