106 yaşındaki Sabiha Özar resimleriyle öğrencilere burs sağlıyor

Emekli öğretmen Sabiha Özar şu anda 106 yaşında. 100 yaşından sonra yapmaya başladığı resimleri sergiden satan Özar, kazandığı parayı ise öğrenci burslarına harcanması için bağışladı. Özar, çocukluğunda Atatürk'le aynı fotoğraf karesinde yer almasıyla da tanınıyor.

25 Kasım 2020, Çarşamba 11:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İzmir’in Dikili ilçesinde yaşayan 106 yaşındaki emekli öğretmen Sabiha Özar, 100 yaşından sonra yapmaya başladığı resimlerden sergi oluşturdu. Sabiha Öğretmen, sergiden elde edilen geliri ise, öğrencilerin burslarına harcanmak üzere Atatürkçü Düşünce Derneği Dikili Şubesi'ne bağışladı.


İzmir’in Dikili ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Atatürkçü Düşünce Derneği Dikili Şubesi anlamlı bir resim sergisi açtı. 106 yaşındaki emekli öğretmen Sabiha Özar’ın 100 yaşından sonra yapmaya başladığı resimleri, Dikili Kadın El Emeği Pazarı’nda açtığı sergiyle vatandaşa duyuran Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri, emekli öğretmeni de mutlu etti.

Sabiha Özar, serginin gerçekleşmesinin ardından tablolarını geliri öğrencilerin burslarına harcanmak üzere Atatürkçü Düşünce Derneği Dikili Şubesi’ ne bağışladı. 24 Kasım’da tam gün açık kalan sergiye vatandaşların ilgisi yoğundu.


Atatürk'ün fotoğrafında yer almıştı

Atatürk'ün fotoğrafında yer almıştı

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Salgın sürecinde çay tüketimi tavan yaptı