12 Ekim hadi ipucu sorusu: Dollar isimli köpeği olan çizgifilm karakteri kim?

12 Ekim hadi ipucu sorusu geldi. 12 soruluk yarışmada, kullanıcılara bir çizgi film karakterinin kimliği soruldu. Soru ise şu şekildeydi: Dollar isimli köpeği olan çizgi film karakteri kim?

Son Güncelleme:
A A
12 Ekim hadi ipucu sorusu: Dollar isimli köpeği olan çizgifilm karakteri kim?

Hadi bugün öğlen saatlerinde yarışmacılara 12 soru yöneltecek. Bu sefer konu çizgi filmler... 12 Ekim hadi ipucu sorusu ise şu şekilde: Bazı çizgi filmler daha çok bilinirken bazı çizgi filmleri görmüş olsak da ismini bilemeyebiliyoruz. Mesela 'Dollar' isimli köpeği olan bu karakteri hatırlıyor musunuz? Filmi de yapılmıştı.

CEVAP: RICHIE RICH

Richie Rich çizgi roman karakteridir ancak uzun yıllar çizgi film versiyonu da yayında kalmıştır. Richie Rich’in sevilen bir filmi de çekilmiştir. Richie Rich Harvey Comics’in çizgi roman karakteri olan Richie Rich 1994 yılında aksiyon filmi olmuştur. Donald Petrie yönettiği filmin, baş karakteri ise Macaulay Culkin oldu. Edward Herrmann, Michael McShane, Christine Ebersole, Jonathan Hyde, ve John Larroquette ise, destekleyici rollerde hizmet ettiler Reggie Jackson, Claudia Schiffer ve Ben Stein minyatür rollerde görünür. Culkin’in kardeşi, Rory Culkin Richie Rich’de biraz rol aldı. 1998 yılında ise "Richie Rich Mutlu Noeller Diler" adlı ikinci filmi çıktı. fakat filmde Macaulay Culkin oynamadı. Sinemalarda da, o yıl bir de Wile E. Coyote ve Road Runner çizgi ile gösterilmiştir. Richie Rich bir çocuk aktör olarak Macaulay Culkin’in son filmi oldu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Rachel McCord gözlük reklamı için kamera karşısında!