13 aylık bebeklerin gelişim tablosu

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimi hemen hemen her anne tarafından merak edilir ve kontrol altında tutulur. Eğer siz de 13 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli merak ediyor ve 13 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl öğrenmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.

19 Haziran 2020, Cuma 16:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimini takip etmek bebek sağlığı açısından oldukça önemli. Eğer siz de 13 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl olmalı merak ediyor ya da 13 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli öğrenmek istiyorsanız "13 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu, 13 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli?" haberimize bir göz atın.


13 aylık bebek kilosu

13 aylık bebek kilosu

13 aylık kız bebeklerde kilo; alt sınır 7,200 gram, ortalama kilo 9,900 gram üst sınır ise, 12,200 gramdır.

13 aylık erkek bebeklerde kilo; alt sınır; 7,600 gram, ortalama kilo 10,400 gram, üst sınır ise, 12,900 gram olarak ifade edilir.

13 aylık bebek boyu

13 aylık kız bebeklerde boy; alt sınır 66 cm, ortalama boy 74 cm, üst sınır ise, 82 cm'dir.

13 aylık erkek bebeklerde boy; alt sınır 70 cm, ortalama boy 77 cm, üst sınır ise, 84 cm'dir.


13 aylık bebek beslenme

13 aylık bebek beslenme

13 aylık bir bebeğin beslenmesinde anne sütünün yeri daha az , katı gıdaların ise, yeri daha çoktur. 13 aylık bebek çoğunlukla yetişkinlerin yiyebildiği birçok besini tüketebilmektedir. Bebeğinize sofra alışkanlığı edindirmek istiyorsanız, sofraya beraber oturmanız gerekir. Mümkün oldukça kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri için bebeğinizin de dahil olabileceği bir sofra düzeni kurulmalıdır. Bebeğinizin sizinle birlikte sofraya oturması çok önemlidir.Bebeğiniz bu dönemde kendisi yemekleri yavaş yavaş eline alıp ağzına götürebilmektedir. Yemek yeme konusunda bebeğinize baskı yapmanız veya yemek zamanını onun yerine sizin karar vermeniz aslında ona yapılan bir iyilik değildir. Acıkmasına izin vermek ve yemeğini istediği zaman, isteyerek yemesini sağlamak gerekir.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER B harfi ile başlayan en güzel ve anlamlı erkek bebek isimleri