13 yaşındaki öğrenci öğretmenini öldürdü

İspanya okulda işlenen cinayeti konuşuyor. Barcelona'da 13 yaşındaki bir öğrenci Tatar yayı ve kama ile 1 öğretmeni öldürdü

20 Nisan 2015, Pazartesi 14:02
A A

İspanya’nın Barcelona kentindeki bir okulda, 13 yaşındaki bir öğrenci Tatar yayı ve kama kullanarak bir öğretmeni öldürdü, 4 kişiyi yaraladı. Yerel basındaki haberlere göre, bu sabah 13 yaşındaki erkek bir ortaokul öğrencisi sınıfta İspanyolca öğretmenine önce Tatar yayı ile ok attı, daha sonra kama ile saldırdı.

TATAR YAYI ve KAMAYLA SALDIRDI

Katalonya polisi ve görgü tanıkları, saldırgan öğrencinin aynı sınıfta öğrenci olan edebiyat öğretmeninin kızına da Tatar yayı ile saldırdığını, gürültüleri duyarak yan sınıftan gelen sosyal bilimler öğretmenini de kama darbeleriyle yaraladığını belirtti. Göğsünden yara alan sosyal bilimler öğretmeninin hayatını kaybettiği bildirildi. Ölen erkek öğretmenin birkaç hafta önce geçici olarak başka bir öğretmenin yerini doldurmak için okula başladığı açıklandı. Başka bir sınıfa giren ve bir öğrenciye daha saldıran 13 yaşındaki öğrencinin daha sonra yakalanarak polise teslim edildiği ifade edildi.

Yaralıların sağlık durumunun çok ciddi olmadığı, hayati tehlikeleri bulunmadığı bilgisi verildi. Psikolojik sorunları olduğu açıklanan saldırgan öğrencinin sınıf arkadaşlarına bir süredir "Tüm öğretmenleri öldürüp, intihar edeceğim" dediği bildirildi.

Olay sırasında bazı öğretmenlerin öğrencilerin güvenliği için sınıf kapılarını kapatıp kimsenin çıkmasına izin vermediği kaydedildi. Saldırı anında ve sonrasında bazı öğrencilerin sinir krizi geçirdiği, bazılarının okuldan kaçtığı aktarıldı.

Tatar yayı

Kama

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.