13 yıl önce doğması gereken bebek dünyaya gözlerini yeni açtı

ABD'de bir çift, 13 yıl önce dondurulan ve ardından kuruma bağışlanan embriyonla çocuk sahibi oldu. Vaktinde doğsaydı 13 yaşında olması gereken bebek dünyaya gözlerini yeni açtı

10 Nisan 2018, Salı 11:14
A A
13 yıl önce doğması gereken bebek dünyaya gözlerini yeni açtı
ABD'nin Atlanta Eyaleti'ndeki Georgia kentinde yaşayan Nancy ve Chris Weiss çifti, 13 yıl önce dondurulan ve daha sonra kuruma bağışlanan embriyondan bebek sahibi oldu.


SAHİPSİZ EMBRİYON OLDUĞUNU ÖĞRENDİ


43 yaşındaki Nancy Weiss, 2 yıl boyunca tüp bebek yöntemi ile 5 kez hamile kalmaya çalıştı. Ancak hiçbir girişim başarılı olamadı. Annelik heyecanını yitirmeyen Nancy Weiss, bağlı bulundukları kurumda bekleyen sahipsiz bir embriyon olduğunu öğrendi.
 

YÜZDE 50 RİSK BARINDIRIYORDU


Çift, bunun üzerine embriyonu evlatlık aldı. Aralık ayında Luna adı verdikleri kız bebeği dünyaya getiren Nancy, şimdi çok mutlu. her ne kadar yüzde 50 risk barındırıyor olsa da sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi.


VAKTİNDE DOĞSAYDI 13 YAŞINDA OLACAKTI


Bugün vaktinde doğsaydı 13 yaşında olması beklenen bebeğin daha yeni dünyaya gelmesi ise şaşırttı. Haber, öncelikle Amerikan kamuoyu olmak üzere heyecanla karşılandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.