14 bankadan kredi kartı için ek süre

Kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasında 14 banka süre uzatımına gitti

08 Eylül 2009, Salı 17:57
A A
14 bankadan kredi kartı için ek süre

Türkiye Bankalar Birliği’nin dün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında aralarında Ziraat Bankası’nın da bulunduğu 14 banka kredi kartı borçlularına yeniden yapılandırma için ek süre verme kararı aldı. Süreler, bankalara göre değişiyor.
Türkiye Bankalar Birliği’nden yapılan açıklamada, ödeme güçlüğü olan kart hamillerine, borçlarını yeniden yapılandırma olanağı getiren 6454 sayılı Kanun’a 5915 sayılı Kanun’un 2’nci maddesiyle eklenen Geçici 5’inci maddesine göre, kart hamillerinin başvurusu için öngörülen süre sona erdiği hatırlatılarak, "Birliğimiz Yönetim Kurulu’nun 7 Eylül 2009 tarihinde yapılan toplantısında; yeniden yapılandırılan kredi kartı borçlarına ilişkin gelişmeler değerlendirilmiş; kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması için kendi inisiyatiflerine bağlı olarak bankalar tarafından ek süre tanınabileceği ifade edilerek, süre uzatımını düşünen bankalardan, öngördükleri süre sonunun derlenerek Birliğimiz internet sitesinde yayımlanmasının uygun olacağına karar verilmiştir" denildi.
Kredi kartı yapılandırmasında süre uzatımına giden bankalar
Banka Adı Süre Sonu bilgileri
/**
Akbank T.A.Ş. 30 Eylül
Citibank T.A.Ş. 11 Eylül
Finansbank T.A.Ş. 11 Eylül
Fortis Bank A.Ş 11 Eylül
HSBC Bank A.Ş. 11 Eylül
ING Bank A.Ş. 30 Eylül
Şekerbank T.A.Ş. 18 Eylül
Tekstil Bank A.Ş. 31 Aralık
Turkısh Bank A.Ş. 30 Eylül
Ziraat Bankası A.Ş. 30 Eylül
Garanti Ban. A.Ş 30 Eylül
İş Bankası A.Ş. 2 Ekim
Vakıflar B. T.A.O. 4 Kasım
Yapı ve Kredi B. A.Ş. 30 Eylül
**/
*Yeni bildirimler listeye eklenecek

ANKA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.