14 ülkede aynı anda sessiz ve hareketsiz 6 dakika

14 ülkede aynı anda sessiz ve hareketsiz 6 dakika

Galatasaray Meydanı'nda toplanan ve aralarında Levent Metrosu'nda pantolonsuz yolculuk eylemi düzenleyenlerin de aralarında bulunduğu 50 kişi, 6 dakika süreyle sessiz ve hareketsiz şekilde durdu

15 Ocak 2012, Pazar 21:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gökyüzüne bakan katılımcılardan kimi kitap okur kimi de sevgilisine aşkını ilan eder vaziyette kaldı. Katılımcılar, eylemlerinin amacınının "birliktelik ve hoş zaman geçirme" olduğunu söyledi.

Courch Surfing ve Improv Everywhere grubunun dünyanın 14 ülkesinde 18 noktada aynı anda eylemi yaptığı belirtildi. 6 dakika süren eylemin görüntülerinin internet ortamında paylaşılacağı öğrenildi "Courch Surfing" ve adlarını Levent Metrosu’nda pantolonsuz yolculuk eylemiyle duyuran "Improv Everywhere" üyelerinden oluşan 50 kişi, Galatasaray Meydanı’nda toplandı.

Yerli ve yabancı katılımcılar saat 16.00’da çalan düdükle beraber, oldukları yerde gökyüzüne bakar şekilde durdu. Donuk bir vaziyette duranlardan kimi kitap okuyor, kimi sevgilisine aşkını ilan ediyordu.

Göstericilerin hareketsiz duruşu İstiklal Caddesi’nde yürüyenler tarafından şaşkınlıkla izlendi. Bazı vatandaşlar eylemcilerin baktıkları yöne doğru dikkatlice bakmayı tercih etti. 6 dakika süren sessiz ve hareketsiz eylem yine çalan düdük sesiyle sona erdi. Göstericiler, etkinliklerinin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirttiler.

Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uçurumun kenarındaki Şeytan Kalesi ilgi odağı oldu