1.5 aydır Atatürk Havalimanı'nda yaşıyor

Tatil için geldiği İstanbul'da dönüş uçağını kaçıran ve parası olmadığı için yeni bir bilet alamayan Moğolistan uyruklu Tuvdenbaater Batgerel Atatürk Havalimanı'nda resim çizip satarak bilet parasını çıkarmaya çalışıyor

09 Ocak 2014, Perşembe 10:17
A A
1.5 aydır Atatürk Havalimanı'nda yaşıyor

Geçtiğimiz Kasım ayında sonunda tatil için İstanbul’a gelen Moğolistan uyruklu Tuvdenbaater Batgerel bir hafta sonra ülkesine dönmek için Atatürk Havalimanı’na geldi. Ancak havalimanına geç gelen Batgerel dönüş uçağını kaçırdı. Parası olmadığı için yeni bir bilet alamayan Batgerel Atatürk Havalimanı’nda yaşamak zorunda kaldı. Yaklaşık bir aydan beri Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde bulunan Batgerel şimdilerde çizdiği portre resimleri satarak para kazanmaya çalışıyor. Atatürk Havalimanı’nda yolcuların isteği üzerine resimlerini çizen Batgerel’in tek isteği ise ülkesine dönüş biletini almak.

YARDIM İÇİN ARKADAŞLARINI ARAYAMIYOR ÇÜNKÜ...

Batiğeler, "Moğolistan’daki arkadaşlarımdan yardım isteyecektim ama telefon numaraları silindiği için onlara ulaşamadım. 1.5 aydan beri Atatürk Havalimanı’ndayım. Yeniden bilet alıp ülkeme dönmek için resim çiziyorum.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer14074","14074","201401","14074-92738.jpg","1", "0","Uçak bileti için çiziyor");

Resim çizmeyi  çok seviyorum. Zor bir durumdayım ama çizdiğim resimleri satarak bilet parasını kazanmak zorundayım" dedi.

İbrahim YILDIZ/DHA

2
Sıradaki haber yükleniyor...