1.5 milyon euro alacağı olan Skrtel'den Fenerbahçe'ye rest

Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Martin Skrtel, ayrılırken kulübü FIFA'ya vermişti. Alacak davasını kazanan Skrtel'in, Fenerbahçe'den 1.5 milyon euro alması kararlaştırılmıştı. Fenerbahçe'nin taksitlendirme teklifi Skrtel'den kabul görmedi ve ücretini tek seferde aldı.

21 Haziran 2020, Pazar 10:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fenerbahçe'den 1.5 milyon euro alacağı bulunan tecrübeli savunmacı, FIFA’daki davayı kazanmış, bu parayı alma hakkı elde etmişti. Sarı-lacivertli kulübün bu konudaki adımına Martin Skrtel'den rest geldiği öğrenildi.

Fenerbahçe, Martin Skrtel’in borcunu ötelemek veya taksitlendirmek için bulduğu formül Skrtel'den döndü.

Sarı-lacivertliler, son ödeme gününden önce futbolcuyla temasa geçti, yüksek bir miktar olduğu için bunu bir ödeme takvimine sokmaya çabaladı. Ancak aylardır bekleyen Skrtel bu teklifi kabul etmedi.

Zaten mali anlamda ciddi sıkıntı içinde olan kulüp, pandemi sonrası daha da büyük bir kriz içine girdiği için bu kadar yüksek miktarı ödemekte zorlanıyordu. Üstelik, UEFA Kulüp Lisansı alabilmek için 30 Nisan’a kadar geçmişe dönük borçlarından kurtulmak veya imza almak zorundaydı.

Sarı-lacivertli yönetim, eski futbolcusunu bu konuda ikna edemeyince son çare olarak futbolcunun şu anki kulübü Medipol Başakşehir Yönetimi ile temasa geçti.

Turuncu-lacivertlilerden bu konuda destek bekleyen Fenerbahçeliler, oyuncunun uygun bir ödeme planı konusunda ikna edilmesini istedi.

Başakşehir devreye girip Martin Skrtel ile bu konuyu görüşse de sonuç alamadı. Kesin kararlı olan futbolcu kulübüne, "Siz karışmayın" diyerek bu konunun Fenerbahçe ile kendi arasında olduğunu ve uzun süredir de alacağı ödenmediği için mağdur olduğunu ifade etti.

Spor Arena

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Max Kruse'nin ayrılmasının ardından 5 futbolcu daha FIFA'ya gitti