15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçenlere ceza yağdı

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde ağır tonajlı araçların yasaklı geçişlerini engellemek için denetleme yaptı. Denetlemelerde yaklaşık 50 araca cezai işlem uygulandı. Ağır tonajlılar, FSM Köprüsü'nde kamera sistemi kurulmasının ardından kaçak geçiş için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kullanmaya başlamıştı

16 Kasım 2017, Perşembe 09:24
A A
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçenlere ceza yağdı
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu'nun devreye girmesiyle otobüs ve kamyon gibi ağır tonajlı araçların 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nü kullanması yasaklanmıştı.


DENETİM OLMADIĞI İÇİN BURAYI SEÇİYORLARDI


Bunu engellemek için ise FSM'nin Anadolu-Avrupa geçişine kamera sistemi kuruldu. Ancak sürücüler bu sefer de Avrupa yakasına kaçak geçiş yapmak için gece saatlerinde herhangi bir denetimin olmadığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kullanmaya başladı.Kaçak geçişlerin son günlerde artması üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler gece saat 02.00'de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anadolu-Avrupa yakası girişinde, geçişi yasaklı araçlara yönelik uygulama yaptı.


50 ARACA 10 BİN LİRA CEZA


Köprüyü kullanmak isteyen yasaklı araçları tek tek durduran polis ekipleri, araç sürücülerine ceza yazdı. Sabah 05.00'e kadar süren uygulamalarda 50 araca yaklaşık 10 bin lira para cezası kesildiği öğrenildi.

Hakan KAYA-Ozan URAL-Ertan KILIÇ / İSTANBUL DHA

 
Sıradaki haber yükleniyor...