1,5 yaşındaki Berfin’in yuttuğu pil ameliyatla alındı

Batman’da Sevim-İbrahim Ramazanoğlu çiftinin kusma ve ishal şikayetiyle hastaneye götürdüğü kızları Berfin’in (1,5) pil yuttuğu ortaya çıktı. Berfin’in boğazının alt kısmındaki pil, ameliyatla alındı

04 Temmuz 2018, Çarşamba 17:25 Son Güncelleme:
A A

Batman'da yaşayan Sevim-İbrahim Ramazanoğlu mide bulantısı, iştahsızlık ve ishal şikayetiyle kızları Berfin’i Batman Devlet Hastanesi’ne götürdü. Doktorun muayene ettiği Berfin’in yemek borusunda cisim tespit edildi. Bunun üzerine Berfin, Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Burada yapılan kontrolde yassı pil yuttuğu tespit edilen Berfin, ameliyata alındı. Küçük kızın boğazının alt kısmındaki pil, başarılı operasyonla çıkarıldı.

Ramazanoğlu çifti ise kızlarının, yaklaşık 3 ay önce yerde oynarken bir cisim yuttuğunu hatırlayarak bunun pil olabileceğini söyledi.

'YEMEK BORUSUNDA YANIKLAR VARDI'

Operasyonu gerçekleştiren Tıp Fakültesi Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Yaşar Doğan, "Tanı amaçlı yaptığımız endoskopi neticesinde, Berfin'in, yassı bir pil yuttuğunu belirledik. Pili çıkardıktan sonra uzun süre orada kalmasından dolayı yemek borusunda ciddi yanıklar meydana gelmişti. Hatta bu yanıklar nerdeyse nefes borusuyla birleşecek şekilde bir oluşuma gidecekti. Hastamız şu an sağlığına kavuştu. Kliniğimizde şu an oral beslenmeye geçildi. Yarın taburcu etmeyi düşünüyoruz. Yine takiplerimiz devam edecek" dedi.

Erkan BAY/ELAZIĞ, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.