15 yaşındaki kıza 4'lü tecavüz

15 yaşındaki kıza 4'lü tecavüz

İnternetten tanıştığı 4 genci evine davet eden ve birlikte alkol aldıktan sonra tecavüze uğradığını iddia eden 15 yaşındaki kız haklı çıktı

13 Ocak 2012, Cuma 17:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Adana'da 10 ay önce internette tanıştıkları 15 yaşındaki D.C.'nin evine gidip, alkol aldıktan sonra zorla cinsel ilişkiye girdikleri iddiasıyya yakalanan 4 zanlının aksi yöndeki iddiaları DNA testiyle çürütüldü.

ALINAN ÖRNEKLER UYUŞTU

Yaşları 14 ila 16 arasında değişen zanlıların, tecavüzden sonra, genç kızın cep telefonunu ve dizüstü bilgisayarını çaldıkları da iddialar arasındaydı. 4 şüphelinin 'ilişkiye girmedik' ifadesi, DNA testiyle yalanlandı. Şüphelilerin sperm örnekleri, tecavüze uğrayan kızın cinsel organından örneklerle uyuşması üzerine cinsel ilişkiye girdikleri saptandı.

GENÇ KIZ SIZINCA ÇALIP KAÇTILAR

Merkez Çukurova İlçesi Huzurevleri mahallesinde bir apartman dairesinde 2 Nisan 2011 günü meydana gelen olayda, D.C. adlı kız, ailesi evde yokken internette tanıştığı 4 erkeği akşam saatlerinde evine çağırdı. D.C.'nin daveti üzerine 16 yaşındaki İ.H.U., 15 yaşındaki A.U.K., aynı yaştaki A.K. ile 14 yaşındaki G.K. eve gelip, birlikte alkol aldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde 4 kişi, D.C.'yle zorla cinsel ilişkiye girdi. Ardından da alkolün etkisiyle sızan D.C.'nin cep telefonu ve diz üstü bilgisayarı alıp gitti.

SABAH KENDİNE GELİNCE ANLATTISabah kendine gelen D.C. başına gelenleri ailesine anlattı. Ailenin şikayetçi olması üzerine harekete geçen Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, İ.H.U., A.U.K., A.K. ile D.K.'yi küçük yaştaki kıza cinsel istismar ve hırsızlık suçlamasıyla gözaltına aldı.

Şüpheliler, Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki ifadelerinde "İnternette tanıştık, evde kimse olmadığını söyleyip bizi davet etti. Birlikte alkol aldık, telefon ve bilgisayarı kendisi verdi. İlişkiye de girmedik" diyerek tecavüz suçlamasını kabul etmedi.

İddialar üzerine D.C.'nin cinsel organından ve şüphelilerden sperm örnekleri aldıran polis, tahlile gönderdi. Adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Emniyet Müdürlüğü Vücut İzi ve Delil Araştırma Laboratuarları'nda DNA testiyle incelenen spermler ile D.C.'den alınan sıvı örneklerinin uyum sağladığı tespit edildi. İlişkiye girmediklerini ileri süren 4 şüphelinin savunmasının doğru olmadığı DNA testi ile kesinleşti.

Test sonuçları, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılığı'na gönderildi.

Fatih KARAÇALI / ADANA, (DHA) 

2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sağanak yağış geliyor! Meteoroloji uyardı