15 yılda 2 bin adet biriktirdi! Gece yatarken bile yanından ayırmıyor

İstanbul'da cep telefonu tamirciliği yapan Ekrem Karagüdekoğlu, 15 yılda 2 bin adet cep telefonunu biriktirdi. Cep telefonu koleksiyonu ile yatak odasında birlikte uyuduğunu söyleyen Karagüdekoğlu, “Ben telefon koleksiyonumu yatak odamda saklıyorum. Onlar benim yavrularım gibi. Anlatılamayacak bir duygu, tarifi yok bunun” ifadelerini kullandı

29 Haziran 2019, Cumartesi 11:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Topladığı cep telefonları arasında 2003 yılında Matrix Reloaded ile serinin ikinci filmi için üretilen özel telefondan, Abdullah Gül’ün Başbakan olduğu dönemde kullandığı telefona kadar özel telefonlar bulunuyor. Karagüdekoğlu koleksiyonunun en nadide parçalarını evinde yatak odasında saklıyor. Her gün uyumadan önce iki dolabına dizdiği koleksiyonuna bakarak uykuya dalıyor. İ

İki kızı ise babalarının bu tutkusunu kimi zaman kıskanıyor. Koleksiyonculuk ve cep telefonu tamirciliği yapan Ekrem Karagüdekoğlu özel koleksiyonu için “Onlar benim yavrularım gibi anlatılamayacak bir duygu tarifi yok” ifadelerini kullanıyor.

Koleksiyonunda bulunan nadide telefonlar için birçok dizi ve filmde kullanılması için teklifler alıyor. Bugüne kadar "Recep İvedik 4" ve "İçerde" gibi film ve dizilerde özel koleksiyonunda bulunan telefonlar kullanıldı. Tüm biriktirdiği koleksiyonu ise internette 2,5 milyon euro fiyatı ile satışa sunduğunu ifade etti.

'MATRIX FİLMİNİN ÇEKİLMESİ İÇİN ÜRETTİĞİ TELEFON VAR ELİMDE'

'MATRIX FİLMİNİN ÇEKİLMESİ İÇİN ÜRETTİĞİ TELEFON VAR ELİMDE'

15 yılda 2000 adet telefon koleksiyonu topladığını ifade eden koleksiyoncu ve cep telefonu tamircisi Ekrem Karagüdekoğlu, "2 bin civarında telefonum var ama bunların içerisinden bin tanesi nitelikli ve diğerlerinden daha değerlidir. Bu koleksiyon işinin kelime karşılığı tutku değil. Aşk gibi hastalıktan öte bir şey bu iş. Bir tane olsun diye başladım sonra baktım yetmiyor; ne kadar varsa hepsini istiyorsun.

Bir telefon firmasının özel olarak Matrix filminin çekilmesi için ürettiği telefon var elimde. Jackie Chan için özel olarak üretilmiş serideki telefondan var elimde. Matrix filmi için özel olarak üretilen telefon da var. Genelde bu telefon Amerika’da satışa sunuluyor, Türkiye’de sadece bir tane var. Jackie Chan için özel üretilen seri sadece Çin halkı için üretildi, ondan da dünyada 2500 civarında bulunuyor” şeklinde konuştu.

'TELEFON KOLESKİYONUMU YATAK ODAMDA SAKLIYORUM'

'TELEFON KOLESKİYONUMU YATAK ODAMDA SAKLIYORUM'

Kendi koleksiyonunda bulunan telefonların zamanında ulaşması zor olan cihazlar olduğunu vurgulayan Karagüdekoğlu, “Şu anda burada gördüğünüz telefonların bir çoğu zamanında insanların birkaç maaşlarına denk gelecek fiyatlara sahipti. İnsanlar bu telefonları zamanında kolay alamıyorlardı. Ben telefon koleksiyonumu yatak odamda saklıyorum. Onlar benim yavrularım gibi.

Anlatılamayacak bir duygu, tarifi yok bunun. Bu koleksiyonu toplamak yaklaşık olarak 15 yılımı aldı. 'İçerde' dizisi, 'Recep İvedik 4' filmi ve birçok dizi de benim koleksiyonumdaki telefonlar kullanıldı. Koleksiyonumu sanal mağazada öylesine satışa koydum, onlardan ayrılabilir miyim bilmiyorum. Koleksiyonumun hepsini 2,5 milyon euro fiyat etiketiyle satışa koydum” diye konuştu.


İHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Elektrikli ve hibrit araç satışları arttı