150 milyon TL'lik savaş

İşadamı Sezai Rahmi Özden'i fabrikalarını ele geçiren çete 2004'te öldürmüştü. İşadamının eşiyle oğlu DNA raporundan sonra 2 fabrikayı geri almak için hukuk savaşı başlatacak

03 Kasım 2009, Salı 05:00
A A
150 milyon TL'lik savaş

Sezai Rahmi Özden, İzmirli bir işadamıydı. İzmir Aliağa’daki Sözden Demir Çelik ile Say Metal’in sahibiydi. Sezai Rahmi Özden, Ekim 2004’te kayboldu.

Tüm aramalara rağmen bulunamadı. Aradan 5 yıl geçtikten sonra Sezai Rahmi Özden’in öldürüldüğü ortaya çıktı.

Müdürün kurduğu çete öldürdü

Sezai Rahmi Özden’e ait olduğu söylenen kemikler bulundu. İşadamını öldüren çetenin lideri Mustafa Edik, avukat Talat Tekkılıç, avukatın şoförü Güneş Murat Baltacı ve cesedi parçalara ayıran Hakan Zambak tutuklandı.

Mustafa Edik, Sezai Rahmi Özden’in fabrikasında satın alma müdürü olarak işe başlayıp genel müdürlüğe yükselmişti. Avukat Talat Tekkılıç ile birlikte çete kuran Mustafa Edik, fabrikanın hisselerini ele geçirmişti.

Bulunan kemiklere, Sezai Rahmi Özden’e ait olduğunu kesinleştirmek için DNA testi yapılıyor. Sezai Rahmi Özden’in eşi Zehra ile oğlu Süleyman Özden, DNA raporu çıktıktan sonra iki fabrikalarını geri almak için hukuk savaşı başlatacak.

‘Babamın kanı yerde kalmayacak’

Süleyman Özden şunları söyledi: “Babam işleri yürütmesi için Mustafa Edik’e iyi niyetle vekalet vermişti. Ama Mustafa Edik ve avukatı, fabrikalarımızı ele geçirmek için babamı öldürdü. 2 fabrikamızdan birini Erol Evcil’e sattılar, diğerini üzerlerine geçirdiler.

Değeri 150 milyon TL’yi bulan ve babamın hayatına mal olan 2 fabrikamızı geri alacağıma inanıyorum. Biz 5 yıldır büyük acı çekiyoruz. Babamın acısı yerde kalmayacak. Fabrikalarımızı geri aldığımızda Mehmetçik Vakfı’na hiç gecikmeden 10 milyon TL bağışlayacağız.”

‘Canını alıp malına sahip oldular’

Zehra Özden de oğlunu destekledi: “Eşim Sezai’nin gece gündüz çalışarak edindiği mallara, onun canını alarak sahip oldular. Ama yaptıkları yanlarına kalmayacak.” Eşinin acısını yaşayan Zehra Özden kardeşini de kaybedince yıkıldı. Zehra Özden’in kardeşi, Denizlili tekstilci Osman Nuri Sözkesen ekonomik kriz yüzünden 7 Ekim 2009’da intihar etmişti.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.