16. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası başladı

16. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası başladı

Edirne'nin Keşan ilçesinde Türkiye Satranç Federasyonu (TSF), Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Keşan Belediyesi iş birliğinde düzenlenen 16. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası başladı

13 Ağustos 2018, Pazartesi 13:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TSF Yönetim Kurulu Üyesi Rafet Gülmez, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvada yaptığı açıklamada, satrancın çocuklara küçük yaşlardan itibaren sevdirilmesi için çalışmalar yapıldığını belirterek, Keşan ilçesinde her yıl düzenlenen uluslararası organizasyona katılan yerli, yabancı sporculara başarılar diledi.

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan da turnuvanın 16 yıldır aralıksız devam ettiğini belirterek, "Birçok ülkeden 150'ye yakın sporcumuz turnuvamızda mücadele ediyor. Sporcularımıza ve ailelerine keyifli bir turnuva diliyorum. Katılımcılarımıza ve destekçimiz Türkiye Satranç Federasyonumuza, hakemlerimize çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

TSF Edirne İl Temsilcisi İlker Sarıtekin ise turnuvada 9 ülkeden sporcuların yarıştığını ifade etti. Sporcuların turnuva boyunca etkileşim içerisinde olmasının ülkeler arası dostluk ilişkilerine de katkıda bulunduğunu anlatan Sarıtekin, "Satranç turnuvası çok ciddi bir kazanım ve çok ciddi bir etkileşim. Turnuvamızda büyük usta, uluslararası usta, uluslararası kadın usta ve FIDE ustası ile küçük sporcular yer alıyor." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Gülmez ve Aktan, turnuvanın açılış hamlesini yaptı. 

Türkiye, Bulgaristan, Gürcistan, İran, Suriye, Özbekistan, Azerbaycan, Umman ve Yemen'den 145 sporcunun mücadele ettiği turnuva 17 Ağustos'ta sona erecek.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beşiktaş, Denizlispor'u farklı yendi