17 aylık bebeklerin gelişim tablosu

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimi hemen hemen her anne tarafından merak edilir ve kontrol altında tutulur. Eğer siz de 17 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli merak ediyor ve 17 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl öğrenmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.

23 Haziran 2020, Salı 13:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimini takip etmek bebek sağlığı açısından oldukça önemli. Eğer siz de 17 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl olmalı merak ediyor ya da 17 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli öğrenmek istiyorsanız "17 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu, 17 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli?" haberimize bir göz atın.

17 aylık bebek kilosu

17 aylık kız bebeklerde kilo; alt sınır 8.6 kg üst sınır ise, 14.5 kg dır.

17 aylık erkek bebeklerde kilo; alt sınır; 9.1 kg üst sınır ise, 14.5 kg olarak ifade edilir.

17 aylık bebek boyu

17 aylık kız bebeklerde boy; alt sınır 74.3 cm, üst sınır ise, 85.9 cm'dir.

17 aylık erkek bebeklerde boy; alt sınır 76.3 cm, üst sınır ise, 86.7 cm 'dir.


17 aylık bebek beslenme

17 aylık bebek beslenme

Bebeklerin her gün aynı saatte yemek yemeleri ve ara öğünleri atlamamaları en doğru beslenme şeklidir. Bebeğinizin düzenli zamanlarda yemek yiyeceğini bilmesi sağlıklı bir alışkanlık kazanması için önemlidir. Öğün atlaması veya bir sonraki öğünü ne zaman yiyeceğini bilmemesi, yemek bulduğunda daha fazla yemesine neden olabilir. Kahvaltı beslenme düzeninin en önemli anahtarıdır. Bebeğinizin zinde ve enerjik olabilmesi için kahvaltı öğününün atlanmaması önemlidir. Eğer sabahları yemek yemek istemiyorsa onu zorlamayın. Bir süre sonra yemek yemek için hazır olacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER D ile başlayan erkek bebek isimleri ve anlamları