17 yaşındaki çocuk köpek barınağı kurdu

Brezilya'da yaşayan 17 yaşındaki Eduardo Caiado, çocukluğundan beri hayvanlara yardım ediyor. Şimdiye dek onlarca köpeği kurtaran Eduardo, çocukken hayalini kurduğu barınağı en sonunda kurdu.

11 Mayıs 2020, Pazartesi 16:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Brezilya'da yaşayan Eduardo, 9 yaşından beri sokak hayvanlarını kurtarıyor. Şimdiye dek onlarca köpeği kurtaran Eduardo en sonunda hayaline kavuştu.  EduPaçoca Institute adını verdiği bir köpek barınağı kurdu. Eduardo, BoredPanda'ya şu açıklamayı yaptı:

Bu dünyayı daha iyi bir yer yapmaya çalışıyorum. Bir yer kiraladım ve masraflara yardımcı olan sponsorlar edindim. Her gün oraya gidiyorum. Bazen otostop çekerek, bazen 30 km boyunca bisiklet sürerek. Ama asla şikayet etmem çünkü hep hayal ettiğim şey buydu. Köpeklerin yaşlanıp ölünceye kadar benimle kalacaklarını bilmelerini istiyorum.

Eduardo, mart ayında hayalindeki fikri hayata geçirme kararı aldı. Çünkü mart ayı o bölgede çok soğuk geçiyor ve çoğu köpek donarak ölüyor. Genç bunu önlemek için, sokak köpekleri için yollara minik kulübeler yapıp etraftan da battaniye topluyordu.

Eduardo'nun barınağında şu an 22 köpek 4 de kedi var. Eduardo ayrıca yaralı hayvanlara yardım ediyor. Onları iyileştiriyor ve sahiplenilmelerini sağlıyor. Eğer bir yuva bulamazsa onlara da barınakta yer veriyor.

"Onların hayata geri döndüklerini görmek heyecan verici.En büyük zorluk kimin alacağını ve kimin sokakta kalacağını seçmek" diyor Eduardo.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Annesiz kalan 6 yavru çakalı önce ceylan sonra köpek emzirdi