17'nci kattan ölüme uçtular

17'nci kattan ölüme uçtular

Konya'da 25 katlı inşaatın 17'nci katındaki asansör boşluğunda iskele üzerinde kaynak yapan 4 işçi, halat kopunca düşerek can verdi

10 Kasım 2010, Çarşamba 13:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Konya’da 25 katlı inşaatın 17’nci katındaki asansör boşluğunda iskele üzerinde kaynak yapan 4 işçi, iskele halatının kopması sonucu düştü. İşçilerden 3’ü olay yerinde 1’i de kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Olay, saat 10.30 sıralarında Kule Site Alışveriş Merkezi yanındaki inşaatta meydana geldi. 25 katlı inşaatın 17’nci katındaki asansör boşluğunda iskele üzerinde işçilerden Rasim Yılmaz (29), Abdülkadir Ceylani Özçelik (37), Adem Aytaç (30) ve Mehmet Omaç (23), kaynak yaptığı sırada, iskelenin halatı koptu.

Halatın kopması sonucu 17’nci kattan beton zemine düşen 4 işçiden Rasim Yılmaz, Abdulkadir Ceylani Özçelik ve Adem Aytaç olay yerinde, Mehmet Omaç ise kaldırıldığı Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

İnşaat firmasının yetkilileri de yaptığı basın açıklamasında, 4 işçinin yaşamını yitirdiğini ve olay ile ilgili incelemenin yapıldığını belirtti. Olay ile ilgili soruşturma sürüyor.

Özgür SARI/ KONYA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 40 bin TL’lik ’altın’ dolu poşeti düşürdü