18 aylık bebeklerin gelişim tablosu

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimi hemen hemen her anne tarafından merak edilir ve kontrol altında tutulur. Eğer siz de 18 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli merak ediyor ve 18 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl öğrenmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.

24 Haziran 2020, Çarşamba 16:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimini takip etmek bebek sağlığı açısından oldukça önemli. Eğer siz de 18 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl olmalı merak ediyor ya da 18 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli öğrenmek istiyorsanız "18 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu, 18 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli?" haberimize bir göz atın.


18 aylık bebek kilosu

18 aylık kız bebeklerde kilo; alt sınır 8.8 kg üst sınır ise, 14.9 kg dır.

18 aylık erkek bebeklerde kilo; alt sınır; 9.2 kg üst sınır ise, 14.7 kg olarak ifade edilir.

18 aylık bebek boyu

18 aylık kız bebeklerde boy; alt sınır 75.2 cm, üst sınır ise, 86.2 cm'dir.

18 aylık erkek bebeklerde boy; alt sınır 77.2 cm, üst sınır ise, 87.3 cm 'dir.


18 aylık bebek beslenme

18 aylık bebek beslenme

18 aylık bebek kendi kendine beslenebildiğinden özellikle yemek yeme konusunda onu zorlamamanız gerekir. Zorlandığı zaman şiddetli tepkiler verebilir ve iştahsızlık gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu aylarda bebeklerde fizyolojik reflünün görülme olasılığı yüzde 10'dur. Bebeğinizin bir birey olduğunu unutmamanız ve yeme konusunda özgür bırakmanız önerilir. Sizin yiyebildiğiniz pek çok yiyeceği bebeğiniz de tüketebilir. Dengeli şekilde sebze-meyve, karbonhidrat, tavuk, süt ve süt ürünleri, tam tahıllar, balık ve yağ tüketmesi önemlidir. Yemeklerin özellikle evde doğal yapılması, bebeğin sağlığı için daha iyidir. Çok gerekmedikçe dışarıdan yemek tercih etmemenizi tavsiye ederiz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER D harfi ile başlayan en güzel ve anlamlı kız bebek isimleri