18 yıl esir tutulup tecavüze uğradı

Amerika'da 11 yaşındaki Jaycee Lee'yi kaçıran Phillip Garrido'nun, kızı evin arka bahçesindeki elektrikli tellerle çevrili çadırda esir tuttuğu belirlendi

29 Ağustos 2009, Cumartesi 11:12
A A

Amerika California’da 10 Haziran 1991’de okula gitmek için evden çıkan 11 yaşındaki Jaycee Lee Dugard, üvey babası Carl Probyn’in (60) gözleri önünde bir adam tarafından zorla otomobile bindirilerek kaçırılmıştı. Carl Probyn bisikletle otomobili takip etmeye çalışmış fakat başarılı olamamıştı. Jaycee’yi son gören kişi olan Carl Probyn, bu ‘kaçırma işini’ organize ettiği gerekçesiyle şüpheli olarak görülmüştü. Fakat ‘delil yetersizliği’nden suçlama yapılmamıştı.

İLK SAPIKLIĞI DEĞİLMİŞ

Küçük kızdan 18 yıldır haber alınamıyordu. Geçen hafta California Üniversitesi’nin kampüsünde güvenlik görevlileri izinsiz olarak dini broşür dağıtan bir adamı gözaltına aldı. Güvenlik görevlilerinin sorguya aldığı adamın 1971’de tecavüzden müebbet hapis cezası alan ve şartlı tahliye ile serbest bırakılan Phillip Garrido (58) olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine güvenlik görevlileri, Phillip Garrido’nun şartlı tahliye koşullarını yerine getirip getirmediğini inceleyen yetkililere haber verdi.

POLİSE 'KIZIM' DEDİ

Şartlı tahliye görevlileri sorgulamak için Phillip Garrido’yu çağırdı. Phillip Garrido sorguya eşi Nancy (54), “Kızım” diye tanıttığı Allissa ve “Torunlarım” dediği 15 ile 11 yaşındaki 2 kız çocuğuyla gitti. Fakat kontrol için sık sık Phillip Garrido’nun evine giden şartlı tahliye görevlisi daha önce Allisa ve çocukları hiç görmemişti. Allisa sorguya alındı. Genç kadın sorgusunda kendisinin 18 yıl önce kaçırılan Jaycee Lee Dugard olduğunu ve çocukları Phillip Garrido’nun tecavüzleri sonucu doğurduğunu söyledi. Jaycee Lee Dugard ilk çocuğunu henüz 14 yaşındayken doğurduğunu anlattı.

ÇOCUKLARI DA ESİRDİ

Tekrar sorguya alınan Phillip Garrido suçunu itiraf etti. Eve baskın yapan polis arka bahçede, komşu ile bahçeleri ayırıyormuş gibi duran 1 metre 80 santimetre yüksekliğindeki çitin arkasında bir kapı gördü. Kapı sadece dışarıdan açılabiliyordu. İçeri giren polis burada 2 ufak çadır gördü. Jaycee Lee Dugard ve 2 kızın bu çadırlarda kaldığı belirlendi.

ÜVEY BABA AKLANDI

İki çadır dışarıdan görülmemesi için çok iyi gizlenmişti. Çadırların her biri çitten alçaktaydı ve ağaçlarla çevrilmişti. Çitlerin etrafı çocukların kaçmasını engellemek için elektrik yüklü tellerle çevrilmişti. Yetkililer “Jaycee ve çocukları adeta bir esir kampında kalıyordu” dedi.

ANNESİNE KAVUŞTU

Çocukların bugüne kadar ne okula ne de doktora gitmediği belirlendi. Phillip Garrido ve tüm olanlara göz yuman eşi Nancy gözaltına alındı. Jaycee Lee Dugard ve 18 yıldır görmediği annesi dün ilk kez buluştu. 18 yıldır olayın şüphelisi gözüyle bakılan üvey baba Carl Probyn de “Bugüne kadar cehennem hayatı yaşamıştım. Eşimden bu yüzden boşanmıştım” dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.