19 Mayıs Bursa'da coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Bursa'da coşkuyla kutlandı

A A
19 Mayıs Bursa'da coşkuyla kutlandı

Serkan AKKUŞ/BURSA, (DHA)- BURSA'nın Nilüfer İlçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, binlerin katıldığı yürüyüşle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda sona eren yürüyüşün ardından coşku Duman konseri ile katlandı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı Nilüfer’de coşkuyla kutlandı. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda yürüyüş için toplanan binlerce kişiye Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP Bursa Milletvekilleri Yüksel Özkan ve Erkan Aydın, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özer Anaç, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve her yaştan vatandaşın katıldığı yürüyüş coşku içinde gerçekleşti. Türk bayrakları ile marşlar söyleyen ve slogan atan vatandaşlar FSM Bulvarı’ndan Nilüfer Belediyesi Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Çok sayıda vatandaş da evlerinin balkonundan yürüyüşe katılanlara destek verdi.

"SAMSUN'DA YAKILAN ATEŞ ÖZGÜRLÜĞÜN VARLIK NEDENİ"

Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlanan yürüyüşün ardından Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem sahneye çıkarak, vatandaşların  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Milletçe 19 Mayıs’ı sonsuza dek sahiplenmeye devam edeceklerini ifade eden Turgay Erdem, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yakılan özgürlük ateşinin, bugünkü mevcudiyetin ve özgürlüğün varlık nedeni olduğunu söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu nedenle böyle bir tarihi gençlere armağan ettiğini söyleyen Başkan Erdem, “Binlerce şehit verilerek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlere emanettir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında, daha fazla kenetleneceğiz. Hiç kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermeyeceğiz. Bizden beklenen umudumuzun kaybolması olsa da, bizden beklenen inancımızın hapsolması olsa da, Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerinden asla ödün vermeyeceğiz. Yılmayacak, bıkmayacak, umudumuzu bırakmayacağız. Her şey güzel olacak, inanacağız ve başaracağız" ifadelerini kullandı.

Turgay Erdem’in konuşmasının ardından gökyüzünü havai fişek gösterisi aydınlattı. İlgiyle izlenen havai fişek gösterisinin ardından sevilen grup Duman sahne aldı. Duman, parçalarını seslendirirken alanı dolduranlar da eğlence dolu anlar yaşadı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kayıp zihinsel engellinin kazağı, ağaca asılı bulundu