19 yaşındayken kilo verme programını katıldı! Şimdiki hayatı şoke edici

Katıldığı yarışma programı sayesinde 71 kilo veren Sam Rouen’in öncesi ve sonrasındaki değişimin yanı sıra yaşadığı hayat bile bambaşka! İşte herkese ilham olacak, kilo verme konusunda sizi motive edecek detaylar...   

06 Aralık 2017, Çarşamba 12:43
A A

Fazlalıkları olan yarışmacıların diyet ve egzersizlerle milyonların önünde kilo vermeye çalıştıkları televizyon programı The Biggest Loser’ın 2008’deki yani üçüncü sezonundaki galibi Sam Rouen oldu.

Sam yarışmaya katıldığında 19 yaşındaydı ve 154 kiloydu. Yarışma sona erdiğinde 71 kilo verdi.

Sam yarışma sayesinde düzenli spor yapma ve sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandı. Bugün 28 yaşındaki Sam şimdilerde bir itfaiyeci. Son halini görünce geçirdiği değişime inanamayacaksınız.

Sam, “9 yıl geçti. İyi ve kötü tecrübelerim oldu. Çok iyi ve çok kötü hissettiğim anlar oldu. Bu süreçte yanımda duran herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Sam bir de yerel bir derginin çıkardığı bir sayıda ‘En seksi itfaiyeciler’ arasında yer aldı.Aradan dokuz yıl geçmesine rağmen programa katıldığı günleri dün gibi hatırlıyor.

Sam, Avustralian Daily Telegraph’a “Geçmişte yaşadığım travmaların izini hala taşıyorum. Mesela plaja gittiğimde hala tişörtümü çıkarmaktan çekiniyorum” dedi.

PROGRAMA KATILDIĞINDA...

PROGRAMA KATILDIĞINDA...

Sam, programa katıldığında 154 kiloydu. Sadece üç ayda 71 kilo vererek 83 kiloya düştü.

Sam, azim ve çalışmayla her şeyin başarılabileceğinin en büyük kanıtı.

Geçirdiği değişimi ve son halini aşağıdan görebilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğraflar Sam Rouen’in The Biggest Loser’a katılmadan önceki haline ait.

Gerek çocukluğunda gerekse de ergenlik çağında fazlalıklarıyla yaşamak zorunda kalmış.

2008 yılında hayatını tamamen değiştirecek olan The Biggest Loser ismindeki televizyon programına katıldı.    

Kilo verdikten sonra da sağlıklı beslenmeye ve düzenli olarak spor yapmaya devam etti. Sam, “Spor yapmaya bağımlı hale geldim. Kardeşimle beraber koşmak ve ağırlık kaldırmak harika hissettiriyor” dedi.  

Sam bir de çocukluk hayalini gerçekleştirdi ve itfaiyeci oldu.

Bu sırada hayatının aşkı olan Dani ile tanıştı ve nişanlandı.  

Etkileyici fiziğine rağmen Sam hala mütevazi birisi.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.