2 adımda sütyen ölçüsü nasıl alınır?

Sütyen bedeni ölçüsü aslında erken yaşlarda öğrenilmesi gereken bir şey. Ancak sütyen ölçüsü nasıl alınır sorusu ya kilo değişimlerinde ya da ideal sütyen bedenine ulaşmak istediğimizde aklımıza geliyor. İdeal sütyen bedeni diye bir şey ise yoktur. Her meme, bulunduğu vücutta güzeldir. Kıyafetlerin üstümüzde en iyi şekilde durması için sütyen ölçüsü almak elzemdir. Sütyen ölçüsü belirleme ise evde kendi başına kolay bir şekilde yapılabilir. Tek gereken bir mezura. İşte, 2 adımda sütyen ölçüsü nasıl alınır?

11 Haziran 2020, Perşembe 09:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önce göğüs altı

Önce göğüs altı

Fotoğraftaki gibi dik bir şekilde durun. Bu esnada göğüsleri fazla şişirmeyin ve omuzları da düşürmemeye gayret edin. Göğüslerin altından mezurayı geçirerek ilk ölçüm yapılır. Ölçülen değere 5 eklenir. Örnek olarak eğer mezura ölçümünde göğüslerin altı 70 cm çıktıysa buna 5 eklenir 75 değeri bulunur. Bu ölçüm sütyen bedenini verir.

İkinci adım göğüslerin tam üstü

İkinci adım göğüslerin tam üstü

İkinci ölçüm ise fotoğraftaki gibi göğüslerin tam üstünden olacak. Mezura yardımı ile soldaki resimdeki gibi yere paralel olarak göğüs üstü ölçümünüzü yapabilirsiniz. Eller rahat durarak birinci adımdaki gibi çok fazla sıkmadan ve çok da gevşek bırakmadan ölçümünüzü yapabilirsiniz. Ölçüm sonucunu tekrar not alın. Alışveriş yapacağınız markanın etiketinde her ölçüme göre beden değişebilir. Siz ölçülerinize bilin ve satış sorumlusuyla birlikte beden tablosundaki yerinizi bulun. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İnternetin yeni trendi e-girl akımı