2 metre sıçrayan dev fareler istila etti!

İngiltere'de birçok kenti istila eden ve halk arasında panik yaratan dev fareler, zehirlere karşı bağışıklık kazandıkları için durdurulamıyor. 2 metre sıçrayabilen farelerin boyutları ise kediden bile büyük

14 Nisan 2014, Pazartesi 15:29
A A

İngiliz Daily Mirror gazetesi, 'İngiltere'de Dev Fareler Vebası' manşetli haberinde ülkeyi istila eden, burundan kuyruğa kadar 60 santim uzunluğundaki farelerin İngiltere'nin şehirlerini tehdit ettiğini yazdı

Liverpool'da yakalanan dev kahverengi, kuyruğu uzun farelerin fotoğrafını yayınlayan  İngiliz gazetesi, uzmanların, zehre karşı bağışıklık kazanan bu fareleri durdurmakta çaresiz kaldığına dikkat çekti.

Dev fareyi Liverpool'da yakalayan fare avcısı Sean Whelan, “Bizim atığımızı yiyorlar  ve bizim gibi yedikçe büyüyorlar" dedi. Fare zehrinin işe yaramadığı bu fareleri Daily Mirror, “Kral Fare" başlığıyla tanıttı.

FAST FOOD'LA BESLENİYORLAR
, 2 METRE ZIPLAYABİLİYORLAR!

Küçük kedilerin ölçülerine ulaşan canavar fareleri öldürmek için ilgililerin daha kuvvetli zehir istediklerini vurgulayan gazete, bu farelerin şehirleri ve kasabaları istila ederken  fast food lokantalarında çöpe atılan yiyecekleri yediklerine işaret etti.  Durham, Bradford, Liverpool, Birmingham, Oxford, Henley-on-Thames, Hampshire, Berkshire'da saptanan 2 metre zıplayabilen dev farelerin şimdi her yerde  oldukları kaydedildi.

Bu dev farelerin şimdi İngiltere'nin ikinci büyük şehri Liverpool'u da istila ettiklerini yazan Daily Mirror, Veba kontrolcüsü Keith Fellows'un şu açıklamasına yer verdi: “Kedi büyüklüğünde fareler gördüm.60 santim uzunluğundalar. Zehrin dozunu her on günde bir iki misline çıkartmazsanız,  zehre bağışıklık kazanıyorlar ve dev fareler meydana geliyor"

SAYILARI 80 MİLYONA ÇIKMIŞ OLABİLİR


İngiltere'de fare nüfusunun 10 milyonun üzerinde olduğu belirtilirken, bu rakamın 80 milyona kadar çıkmış olabileceği ifade ediliyor. Küresel ısınmanın farelere iyi geldiği ve insanlara daha çok yaklaştığı  kaydediliyor.

CNN TÜRK

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.