20 yıl sonra bulundu

5 yaşındayken büyükanne ve büyükbabası tarafından kaçırılan bir çocuk, yaklaşık 20 yıl sonra bulundu.

14 Ocak 2013, Pazartesi 07:51
A A
20 yıl sonra bulundu

ABD'de yaşanan olayda, Richard Wayne Landers Jr., büyükanne ve büyükbabası tarafından, yaşadığı Indiana'dan kaçırıldıktan 19 yıl sonra Minnesota eyaletindeki küçük bir kasabada bulundu.

24 yaşındaki Richard Wayne Landers Jr.'ın adını 2006 yılında Micheal Jeff Landers olarak değiştirdiğini kaydeden yetkililer aynı sosyal güvenlik numarası ve doğum tarihiyle kayıtlı iki farklı isim sayesinde durumun tespit edildiğini açıkladı. Yine farklı isimlerle Landers'ın oturduğu yerin yakınlarında yaşayan büyükanne ve büyük babanın şahsın kimliğini doğruladığı bildirildi.

Indiana polisi büyükanne ve büyükbabanın Landers'ı, torunlarının velayetini alan eski gelinlerinin o dönemde evsiz olduğu ve bir arabada yaşadığı gerekçesiyle kaçırdığını açıklamıştı.

Landers'ın annesi Lisa Harter'ın avukatı Richard Muntz ise müvekkilinin sadece 3 gün boyunca bir arabada gecelediğini kaydetti ve müvekkilinin oğluyla tekrar konuşmak için sabırsızlandığını belirtti.
 

DEUTSCHE WELLE TÜRKÇE

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.