200 TL'lik elektrik devletten

Kalp-damar gibi kronik hastalığı olan ve evinde cihaza bağlı olarak yaşayanlara müjde! Devlet bu ailelerin elektrik faturasına 200 TL’ye kadar destek verecek. Bir defaya mahsus birikmiş elektrik borçlarını da ödeyecek

A A
200 TL'lik elektrik devletten

Cumhurbaşkanı’nın geçtiğimiz aylarda açıkladığı ‘100 Günlük İcraat Programı’nda yer alan ‘Elektrik Desteği Programı’ kasımda başlatılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ağır kronik hastalığı (kalpdamar, KOAH vb) nedeniyle cihaza bağımlı olan hastanın bulunduğu evin elektrik faturasının bedelini karşılayacaklarını söyledi.

3 KADEMEDE YARDIM

Yardım programının ‘elektrik tüketim desteği, kesintisiz güç kaynağı desteği ve birikmiş elektrik borcu desteği’ olmak üzere üç kademeden oluşacağını belirten Zümrüt Selçuk, “Elektrik tüketim desteği ile hak sahiplerinin konutlarına ait elektrik faturalarına katkıda bulunmak için, kullanılan cihazın elektrik tüketim düzeyine göre aylık 200 TL’ye kadar yardım yapılacak” dedi. Faydalanmak isteyen başvuruyu, il ve ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na yapabilecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Emeklilerin borcuna 24 ay taksit fırsatı!