2000'lerin 'İyi ki unutulmuş' dediğimiz 12 trendi

2000'ler moda açısından hayli zor yıllardı. Neden mi? Böyle bir soru için annelerinizin, ablalarınızın özellikle 2000'lerin başından kalma fotoğraflarına hiç görmemiş olmalısınız. İncecik kaşlar, metalik rujlar, degaje yakalar... Hepsini lanetle anmıyor muyuz şimdi? 2000'ler modası zordu vesselam. 'Bir daha dönmesin' diyerek tamamen geçmişte bırakmayı umuyoruz. Bize halen katılmıyorsanız, aşağıdaki fotoğraflara bir bakın deriz.

19 Kasım 2020, Perşembe 15:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1.İki kulak saçlar

1.İki kulak saçlar

Jennifer Lopez, 2002'de New York'ta 'All I Have' filminin setinde. Şimdi sadece kız çocuklarınn yaptığı bu saç, 2000'lerde gayet normaldi. Yani işe giderken otobüste saçlarını iki at kuyruğu yapan insanlar görebilirdiniz. Neresinden baksan 'iyi ki geride kalmış' dediğimiz modalardan biri.
2. Ultra kısa crop toplar

2. Ultra kısa crop toplar

Britney Spears, 2002'de Venice Beach'te salınıyor. Şimdi de crop top seviyoruz ama bizim 2020'de giydiklerimiz çok daha insani boyutlarda. Düşünsenize kolunuzu her kaldırdığınızda göğüsleriniz görünecek korkusuyla yaşadığınızı. Hele İstanbul toplu taşımasında...

3. Kadife eşofman takımları

3. Kadife eşofman takımları

Jennifer Lopez Beverly Hills'te spa merkezinden çıkarken... Bu kadife eşofman takımlarını hatırlarsınız, giydiğiniz anda dizleri çıkardı. Bir kere giydikten sonra tekrar giymenin mümkünatı yoktu. Adeta tek kullanımlık gibi.

4. Degaje yaka

4. Degaje yaka

Paris Hilton Londra'da 21'inci yaş gününü bu degaje yaka tamamı Swarovski taşlarla kaplı elbisesiyle kutluyor. Evet, degaje yaka şimdi de var ama 2000'lerde öyle bir noktadaydı ki meme ucunuzu ufak bantlarla kapatmak zorundaydınız. Çünkü açılacağı kesindi ve bunu göze alıyordunuz.

4.Kaynakçı gözlükleri

4.Kaynakçı gözlükleri

Kim ve Khloe Kardashian... O zamanlar bu kadar ünlü değillerdi ama sansasyon yaratma çabaları ufaktan başlamıştı. Şu gözlüklere bakın, her an kaynak yapmaya başlayabilirler.

6. Geniş taçlar

6. Geniş taçlar

Paris Hilton ve Kim Kardashian'ın kanka olduğu yıllar. Geniş taçların nasıl da iyi ki geride kaldığından bahsedecektik ama cep telefonları daha çok ilgimizi çekti. Kaydırmalı cep telefonları... Modaya dair her şey geri gitsin ama 2000'lerin cep telefonları geri dönsün.

7.Renkli camlı güneş gözlükleri

7.Renkli camlı güneş gözlükleri

Güneş gözlüğü dedik ama, güneş gözlüğü demeye bin şahit. Böylesine şeffaf ve renkli bir gözlük nasıl güneşten korur... Takmadık, bilmiyoruz , bir on yıl geç kaldığımız -iyi ki de geç kaldığımız- bir moda.

8. Düşük bel pantolonlara kemerler

8. Düşük bel pantolonlara kemerler

Düşük bel yeterince korkunç değilmiş gibi, bir de inatla o düşük bel pantolonlara kemer takarlardı. Yeterince düşüktü, o pantolonların daha fazla düşmesi mümkün değildi. Eee bu kemerlerin geriye tek bir işlevi kalıyordu. Estetik olması? E estetikten de bir hayli uzak olduğu ortada.

9. Perdeden bozma abiye kumaşları

9. Perdeden bozma abiye kumaşları

Çıkarıp perde niyetine assanız sırıtmayacak kumaşlarla o yıllarda elbise dikiyorlardı.

10. Kovboy şapkalar

10. Kovboy şapkalar

Ne yaptın Lara! Kovboy şapkasını Teksas'ta bile takmıyorlar, sen kilometrelerce uzakta Türkiye'de neden taktın?

11. Bol katlı aslan yelesi saçlar

11. Bol katlı aslan yelesi saçlar

Saç konusunda bu kadar macera aramaya gerek var mıydı bilmiyoruz... Günümüzde düz kesimler moda olduğu için rahat rahat karantina da aldık kendi kırıklarımızı mesela. 2000'lerin başı, kuaförlerin tüm marifetlerini sergiledikleri, en çok yorulduğu yıllardı.

12. Kavisli incecik kaşlar

12. Kavisli incecik kaşlar

Kuaförlerin çok yorulduğu yıllar demiştik. İşte bir kanıtı daha. Şimdiki kalın kaşlarla kıyaslarsak 2000'lerdeki bir kaşçı mı dahah çok efor sarf eder yoksa 2020'deki mi? Yorum sizin.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Elde dövme sevenler için: Ünlülerde de gördüğümüz 13 minimal dövme modeli