2016 yılının en iyi saat tasarımları

Bu yılki "Saat Oscarları” belli oldu! İşte 15 ayrı kategoride yarışan saatler ve kazananlar…  

10 Ocak 2017, Salı 13:17
A A

Bu yılın “Saat Oscarları göz alıcı tasarımları, geniş ürün yelpazesi ve kusursuz mühendisliğiyle birbirinden ihtişamlı saatler arasından seçildi.   Endüstrinin saygıdeğer jüri üyeleri, Cenevre'de Grand Prix d'Horlogerie de Genève (GPHG) tarafından verilen ödülleri; spor, mücevher ve seyahat olmak üzere on beş farklı kategoride dünyanın en iyi saatlerine verdi. 

TAKVİM SAATİ ÖDÜLÜ

TAKVİM SAATİ ÖDÜLÜ

İrlandalı saatçi Stephen McDonnell ile birlikte tasarlanan platin saat 181 bin dolara satışa sunuluyor ve sadece 25 adet ile sınırlı.

KAMU ÖDÜLÜ

KAMU ÖDÜLÜ

Online ve sadece seçili uluslararası fuarda oylarla seçilen Kamu Ödülü ise Czapek Cenevre tarafından 33 bis Quai des Bergues'e verildi. 

AIGUILLE D'OR BÜYÜK ÖDÜLÜ

AIGUILLE D'OR BÜYÜK ÖDÜLÜ

Dünyanın en iyi saat ödülü olan “Aiguille d'Or Büyük Ödülü Ferdinand Berthoud'dan Chronomètre Ferdinand Berthoud FB 1'e verildi.200 bin dolardan fazla ücrete satılan ve sınırlı sayıda üretilen, beyaz altın ve titanyum saat,  1.120'den fazla bileşenden oluşan elle sarılmış deri kayışa sahiptir. 

TOURBILLON SAAT ÖDÜLÜ

TOURBILLON SAAT ÖDÜLÜ

Tourbillon Saat Ödülü Girard-Perregaux'dan Esmeralda Tourbillon tarafından kazanıldı. Pembe altından tasarlanan saat 1889'da Paris'teki Universal Exhibition'da altın madalyayı kazanan Three Gold Bridges cep saatiyle Tourbillon'dan esinlenmiştir.

 EN İYİ ERKEK SAAT ÖDÜLÜ

EN İYİ ERKEK SAAT ÖDÜLÜ

Grönefeld'den kırmızı altın, pim tokalı, 1941 Remontoire'ye 2016 En iyi Erkek Saat Ödülü verildi. Bu eşsiz zaman parçası, sadece 188 adet üretildi.

'PETITE AIGUILLE' ÖDÜLÜ

'PETITE AIGUILLE' ÖDÜLÜ

Petite Aiguille Ödülü’nün sahibi Tudor Heritage Black Bay Bronz, daha erişilebilir bir fiyata satılıyor. 3 bin 800 dolara satılan bu saatin, alüminyum bronz alaşımlı bir de cebi bulunuyor. 

KRONOGRAF SAAT ÖDÜLÜ

KRONOGRAF SAAT ÖDÜLÜ

Montblanc'dan 1858 Chronograph Tachymeter Limited Edition saat, 2016 GPHG ödül töreninde Kronograf Saat Ödülüne layık görüldü. 

SEYAHAT SAAT ÖDÜLÜ

SEYAHAT SAAT ÖDÜLÜ

2016'da En iyi Seyahat Saat Ödülüne layık görülen otomatik özelliğiyle Fabergé Visionnaire DTZ, aynı anda iki zaman dilimi görüntüleyebilir.

ÜSTÜN MEKANİZMA SAAT ÖDÜLÜ

ÜSTÜN MEKANİZMA SAAT ÖDÜLÜ

Üstün Mekanizma Saat ödülü, Audemars Piguet'ten Royal Oak Concept Supersonnerie'ye gitti.

EL SANATLARI SAAT ÖDÜLÜ

EL SANATLARI SAAT ÖDÜLÜ

Piaget'in Protocole XXL "Sırları ve Işıkları" Venedik izlemesi, Venedik'teki Santa Maria Della Salute Bazilikası'nın mikro mozaik illüstrasyonu için Sanatsal El İşleri Saat Ödülüne layık görüldü.

MÜCEVHER SAAT ÖDÜLÜ

MÜCEVHER SAAT ÖDÜLÜ

Chanel, muhteşem, tek baskılı özel saati " Signature Grenat " ile 2016 GPHG ödül töreninde Mücevher Saat Ödülüne layık görüldü.

KADIN YÜKSEK MEKANİZMALI SAAT ÖDÜLÜ

KADIN YÜKSEK MEKANİZMALI SAAT ÖDÜLÜ

İnci kadranın üzerinde 50 elmas bulunan Girard Perregaux'dan Cat's Eye Tourbillon with Gold Bridge’e 2016 Kadın Yüksek Mekanizmalı Saat Ödülü verildi.

YENİLENEN SAAT ÖDÜLÜ

YENİLENEN SAAT ÖDÜLÜ

Bu yıl yeniden yürürlüğe giren saatlerden TAG'2016 HEUER Monza kronografı yenilenen saat ödülünü aldı.

EN İYİ KADIN SAAT ÖDÜLÜ

EN İYİ KADIN SAAT ÖDÜLÜ

Piaget'ten pembe altın Limelight Gala Milanese Bilezik, 2016  Kadın Saati Ödülünü kucakladı. 35 bin dolardan fazla ücret satışa çıkan saatin pırlanta ve quartz detayına dikkat.   

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.